Kadıköy'de de kutlamalar iptal edildi

Taksim'de yapılması planlanan yılbaşı kutlamalarını iptal eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Kadıköy Belediyesi de daha önce planlanan programın iptal edildiğini açıkladı.

İSTANBUL - Taksim'de yapılması planlanan yılbaşı kutlamalarını iptal eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Kadıköy Belediyesi de daha önce planlanan programın iptal edildiğini açıkladı.
Kadıköy Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 31 Ocak'ta Bağdat Caddesi Suadiye Trafik Otoparkı'nda gerçekleştirilmesi planlanan yılbaşı kutlamaları ve Emre Aydın konserinin iptal edildiği belirtildi. Dün toplanan İstanbul İl Emniyet Komisyonu da güvenlik önlemlerinin arttırılması yönünde kararlar aldı. İstanbul Valisi Muaammer Güler son günlerde artan araç yakma olayları, Mecidiyeköy'de patlacı ele geçirilmesi, Sefaköy'deki patlama ve yılbaşı nedeniyle alınacak tedbirlerin görüşüldüğü söyledi. Güler, PKK'nın şiddeti kentlere çekme amacında olduğunu ifade etti.
Taksim'deki kutlama iptal edildiğinde, yetkililer askerin Güneydoğu'da ve sınır ötesinde operasyonlar yapmakta olduğuna dikkat çekip, böyle bir dönemde eğlence tertip edilmesini uygun görmediklerini söylemişlerdi.