Kadıköy'de doğalgaz 'depremi'!

Kadıköy'de doğalgaz 'depremi'!
Kadıköy'de doğalgaz 'depremi'!
Kadıköy'de bir binanın en üst katındaki dairede doğalgaz patlaması meydana geldi. Deprem olduğunu zannettiklerini belirten çevre halkı sokağa döküldü.

İSTANBUL -  Olay saat 10.00 sıralarında Kadıköy Kalamış Münir Nurettin Selçuk Caddesi Sadberk Sokak'taki 3 katlı binanın üst katında meydana geldi. Özel bir televizyon kanalında haber editörlüğü yapan Ecevit Kılıç’ın yaşadığı dairede büyük bir gürültü ile patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte ortalık savaş alanına döndü. Patlama sesini duyan komşuları daireye geldi. Kılıç yerde yaralı gören komşuları itfaiye ve sağlık ekipleri haber verdi. Bu sırada yüzünden ve ellerinden yaralanan gazeteci komşularının yardımıyla özel bir araçla hemen yakında bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.


"DEPREM OLUYOR ZANNETTİK"

Patlama ile birlikte dairede ve karşı binada maddi hasar meydana geldi. Dairenin cam ve çerçeveleri etrafa saçılırken park halindeki bir otomobilde maddi hasar meydana geldi. Binanın duvarlarında çatlamalar oluştu. Kılıç'ın komşularından biri, "Mutfaktaydım, çok büyük bir patlama oldu. Korktuk. Deprem oluyor zannettik" dedi.
Patlama sonrasında sokak yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Doğalgaz ekipleri gazı keserek inceleme yaptı. Yapılan ilk incelemede mutfak ocağına giden doğalgaz borusundan kaynaklandığı öğrenildi. Olay yeri inceleme ekipleri de patlamanın meydana geldiği dairede inceleme yaptı. (Cengiz ÇOBAN/DHA)