Kadıköy'de eyleme 7 yıl hapis istemi!

Kadıköy'de eyleme 7 yıl hapis istemi!
Kadıköy'de eyleme 7 yıl hapis istemi!
Kadıköy'de 12 Eylül günü, Antakya'da polis müdahalesi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan için yapılan eylem sırasında çıkan olaylarla ilgili biri ABD vatandaşı 16 kişi hakkında 7'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İSTANBUL - Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 5 sayfalık iddianamede, Taksim Gezi olayları kapsamında sosyal medya üzerinden 12 Eylül'de saat 21.00 sıralarında Kadıköy Altıyol Boğa Heykeli önü ve Söğütlüçeşme metrobüs durağında toplanılacağı, toplanan grupların AK parti Kadıköy ilçe binası önüne yürüyeceği ve ilerleyen günlerde iskele polis karakolunun yanında bulunan parka çadır kurulacağının planlandığı anlatıldı. Alınan duyum üzerine polisin tedbir aldığı, daha sonra 400 kişilik bir grubun boğa heykeli civarında toplanıp slogan attığı belirtilen iddianamede, grubun üzerinde oturma eylemi yaparak, caddeyi trafiğe kapattıkları ifade edildi.

Kadıköy'de Ahmet Atakan için eylem


“YÜZLERİNİ ÖRTMEK SURETİYLE…"


Gösteri yapan gruba, bin 500 kişinin daha katıldığı ve sloganları atmaya devam ettikleri belirtilen iddianamede, grubun tedbir alan güvenlik güçlerine taş ve havai fişek ile karşılık verdiği, emniyet görevlilerinin dağılmaları yönündeki ikazlarına rağmen grubun dağılmadığı kaydedildi. Yolu trafiğe kapatıp, barikat kurduğu iddia edilen grubun, bez parçaları ile yüzlerini kapatarak kanunsuz eyleme davam ettikleri belirtilen iddianamede, çevik kuvvet ekiplerinin direnci kıracak şekilde kademeli olarak zor kullandığı ifade edildi. Polisin ihtar ve zor kullanmasına rağmen direndikleri ve cebir kullandıkları, ayrıca yüzlerini örtmek suretiyle de kendilerini tanınmayacak bir hale koyarak, güvenlik güçlerine karşı görevlerini yaptırmamak için direndikleri anlatıldı.

Polis 'karşı'da Boğa çok kızgın


7 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ


ABD vatandaşı Sarah Elizabeth Perrich'in de aralarında bulunduğu 16 kişi hakkında ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’, Türk Ceza Kanunu’nun ‘Görevi Yaptırmamak İçin Direnme’ suçlarından, 1 yıl 2 aydan 7'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesine dava açıldı. (dha)

Kadıköy'de polis müdahalesi

Polis Kadıköy'de eylemci aradı


  http://www.radikal.com.tr/115537911553794

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir detay yazılmayı unutulmuş - Jeff1971

  Ben 'ABD vatandaşlı' Sarah Liz'i tanıyorum ve ona göre, polis onu ve diğerleri bayağı dövmüşler, göz altina alırken. Sarah kendisi hastane'ye getirilmiş, başında bir yara vardı, kan akıyordu falan. 'Daha kötü olurdu' dedi, 'Ama kırmızı ceketli bir adam beni korumaya çalıştı, benim ve polisin arasımıza kendisini attı. Belki polis şiddeti o kadar sıradan bir şey oldu ki hepimiz kanıksadık ve artık haber olmuyor.

  Kadıköy'de eyleme 7 yıl hapis istemi! - ms@deniz

  Bay Tayyip Erdoğan bu cezalar 12 Eylül faşist cunta döneminde görülmedi. Bu neyin işareti, işte faşizm...

  yedi yıl yetmez - kaşınan adam

  Yedi yıl yetmez 15 yıl iste.Rusyadan aşağı kalmak olurmu?Uluslararası sularda eylem yapan Greenpeace eylemcilerine Rusya 15 yıl hapis istemiyormu?Onların yönetimide demokrasi!.. Bir Putin Başkan bir Medvedev..Bir Putin Devlet Başkanı bir Medvedev. Bizdede yakında bir Gül devlet başkanı Erdoğan Başbakan,,Bir Erdoğan Devlet başkanı Bir gül Başbakan sistemine geceçeğimizi görmeyen varmı?O halde bizde en az Ruslar kadar protesto eylemlerine ceza vermeliyiz.Demokraside Rusyadan geride kalmak Türkiyeye yakışmaz.Yaşasın İLERİ DEMOKRASİ..

  Piyasa... - akropol

  Isteyenin bri yuzu, vermeyen Kemalist olsun. Islamci iktidar insan haklari ve hukuk alaninda serbest piyasa politikasi izliyor.Kemalistleri aratmiyor. Onlar ne yaparlarsa yapsinlar, yani rusvet, iskence, katliam, hirsizlik, kustahlik, terbiyesizlik , isbircilik vs.. " Vatn ve millet : icin yapiyorlardi. Bunlar da kendi gladyo ve derin devletlerini olustururken ve harcliklarini $ bazinda cebe indirirken, iskence, hukuksuzluk bazinda Kemalist'lere tas cikartirken, herseyi ama herseyi din ve ummet adina yapiyorlar. O acidanda polis, belediye zabitasi, IHD, hakim ve savciya atis serbest, Her istediklerini yapabilirler din ve ummet adina tabiiii!!!!!!