Kadıköy'de HDP'lilere polis müdahalesi

Kadıköy'de HDP'lilere polis müdahalesi
Kadıköy'de HDP'lilere polis müdahalesi
HDP Kadıköy İlçe Örgütü tarafından yapılacak basın açıklaması öncesi, ellerinde flamalarla slogan atarak HDP'lilere destek vermek için yürüyen gruba polis müdahale etti. Müdahalenin ardından 2 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - Olay, saat 20.30'da, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadıköy İlçe Örgütü binası önünde meydana geldi. HDP'li bir grup, bina önünde basın açıklaması yapmak için toplandı. HDP İlçe Örgütü üyelerine destek vermek için Halitağa Caddesi'nin aşağı kısmından ellerinde flamalarla slogan atarak gelen yaklaşık 30 kişilik bir grup binaya doğru yürümeye başladı. Polis, gruptan, olayı provoke edecekleri gerekçesiyle durmalarını söyledi. Grup yürümeye devam edince, polis eylemcilere müdahale etti. Grup dağılırken, 2 kişi gözaltına alınarak İskele Polis Karakolu'na götürüldü.

Daha sonra HDP ilçe örgütü binasına dönen Çevik Kuvvet ekipleri slogan atan HDP'lilere de müdahale etti. HDP'liler, 'Faşizme karşı omuz omuza' sloganı atarak binanın içerisine girdi. O esnada, ilçe örgütünün bulunduğu binanın dış kapısının camları kırıldı. Müdahale sonrası bir süre bina içerisinde bekleyen HDP'liler basın açıklaması yapmadan dağıldı. Polis bir süre daha caddede ve çevresinde güvenlik önlemi aldı.