Kadiköy'de kanlı soygun

Kadiköy'de kanlı soygun
Kadiköy'de kanlı soygun
İstanbul Kadıköy'de kuyumcu dükkanına soygun amacıyla gelen iki kişiyle dükkan sahibi arasında arbede çıktı. Dükkan sahibi Halit Mintaş vurularak öldürüldü


Erenköy Şemsettin Gülaltay Caddesi minibüs yolu üzerindeki olay saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre akşam saatlerinde kuyumcu dükkanına gelen silahlı ve kar maskeli iki kişi gelerek, çalışan bir kişi etkisiz hale getirdi. Bu sırada işyerinin arkasında namaz kılan dükkan sahibi Halit Mintaş, içeri girince altınları almak isteyen soyguncularla karşılaştı. Dükkanını soymak isteyenlerle bir süre boğuşan Mintaş, soygunculardan birinin elindeki silahı ateşlemesi üzerine vuruldu. Bunun üzerine panikleyen soyguncular, bir miktar altın alarak hızla uzaklaştı. İşyeri sahibi Halit Mintaş olay yerinde hayatını kaybederken, silah sesini duyan esnaf olayı polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliği alarak, soyguncuların yakalanması için operasyon başlattı.

KULLANILAN SİLAHLARDAN BİRİ KURUSIKI
Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, soyguncuların ikisinin de silahlı olduğu fakat birinin elinde kurusıkı olduğunu belirtti. Kuyumcu dükkanının diğer bölmesinde namaz kıldıktan sonra içeri girdi. Tezgahtarlarının soyguncular tarafından yere yatırıldığını gören Mintaş, elinde kurusıkı tabanca olan soyguncuya saldırdı. Kuyumcu ile soyguncu arasında yaşanan boğuşmada elinde kurusıkı tabanca olan soyguncunun takmış olduğu maske yere düştü. O esnada elinde gerçek silah olan diğer soyguncu Mimtaş'a ateş etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (dha)