Kadıköy'de kızlı erkekli eylem

Kadıköy'de kızlı erkekli eylem
Kadıköy'de kızlı erkekli eylem
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamaları Kadıköy'de dikkat çeken bir eylemle protesto edildi.

Kadıköy’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili yaptığı açıklamaları yapılan yürüyüş ile protesto edildi. Altıyol meydanına kadar yürüyen grup meydandaki Boğa heykelinin yanına inek maketi koydu. 

Kadıköy İskele Meydanı'nda yaklaşık 150 kişilik grup Başbakanın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalması ile ilgili sözlerini protesto etmek için toplandı. "Her Yer Kızlı Her Yer Erkekli" yazılı pankart açan grup "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" "Kızlı erkekli direniyoruz" şeklinde sloganlar attı. Grup daha sonra açılan döviz ve pankartlarla birlikte Altıyol meydana doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’de katıldı. Yürüyerek Boğa heykelinin yanına gelen grup yanlarında getirdikleri inek maketini boğa heykelinin yanına bıraktı. 

Grup adına yapılan açıklamada "Başbakan 10 gün önce evlerimizde kızlı erkekli kalmıyoruz diye açıklama yaptı. Ancak biz her yerde kızlı her yerde erkekli diyoruz. Bu boğanın yanında da inek duracak. Bizim boğamız da yalnız kalmayacak. Artık burası Boğa Meydanı değil, kızlı erkli meydandır" dedi. Grup daha sonra olaysız bir şeklide dağıldı.


  http://www.radikal.com.tr/116114411611441

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber gorseli - Ayse Sule

  Haber gorseli olarak kullanilan resimde kizli-erkekli bir genclik goremedim nedense. Saci sakali agarmis bir dede, yasini basini almis bir teyze ve cogu orta yasi gecmis muhtelif amcalar var sadece. Kizli erkekli genclerimiz Boga heykelinin yanina birakilan Truva ineginin icine mi saklanmislar yoksa :) Gerci inekte de oyle 3 boyutlu bir derinlik yok ama neyse...