Kadıköy'de öğretmene vahşi infaz

Kadıköy'de öğretmene vahşi infaz
Kadıköy'de öğretmene vahşi infaz

Cinayet, Şahin in bodrum katındaki dairesinde işlendi. Öğretmen, penceresinin önüne hayvanları beslemek için su ve yiyecek kapları bırakmıştı.

40 yaşındaki bilgisayar öğretmeni İlker Şahin, evinde başından vurulmuş olarak bulundu. Şahin'in katille uzun süre boğuştuğu sanılıyor.
Haber: MİNE TUDUK - İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

Kadıköy’deki Aramyan Uncuyan İlkokulu’nda 12 yıldır bilgisayar öğretmenliği yapan 40 yaşındaki İlker Şahin, evinde ölü olarak bulundu. Önce boğazı kesilerek öldürüldüğü iddia edilen Şahin’in çenesinin altından yakın mesafeden tek kurşunla vurulduğu ve suratının parçalandığı öğrenildi. Bir çocuk babası Şahin’in yalnız yaşadığı evinde boğuşma izleri ve kan lekelerine rastlandı.
Cinayet, Şahin’in, kar tatilinin ardından görev yaptığı okula dönmemesi üzerine ortaya çıktı. Öğretmen arkadaşları, mesai arkadaşlarının cep telefonlarının kapalı olması üzerine Kadıköy Caferağa Mahallesi Sivastopol Sokak’taki Piraye Apartmanı’na gitti. Öğretmenin bodrum katındaki dairesinin zilini çalan öğretmenler, çilingir yardımıyla kapıyı açtıklarında, üç gündür haber alamadıkları arkadaşlarının cansız bedeniyle karşılaştı. Şahin yerde bir yorgana sarılı ve üzerine gardırop düşmüş halde yatıyordu. Öğretmenler, durumu polise ve 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık memurları, yaptıkları incelemede Şahin’in hayatını üç gün önce kaybettiğini belirledi. Öğretmen ile katil veya katilleri arasında uzun süreli bir boğuşmanın yaşandığı anlaşılırken ev de kanlar içindeydi. Kapıda herhangi bir zorlama tespit etmeyen polis, Şahin’n evinde bir silah bulamadı. Polisin cinayeti çözmek için bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını tek tek incelediği, öğretmenin bilgisayarına el koyarak cinayetle ilgili ipucu bulmaya çalıştığı öğrenildi. Şahin’in cesedi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Şahin’nin kesin ölüm nedeni otopsi sonrası ortaya çıkacak. 

İddiaya göre borcu vardı 

12 yıldır aynı okulda öğretmenlik yapan Şahin, yakın çevresinden edinilen bilgilere göre hayatının en zor günlerini geçiriyordu. Büyük bir maddi zorluk içinde olan Şahin’in bu yüzden eşiyle de arası bozulmuştu.
Bir yıl önce eşinden ayrıldı
Yaklaşık bir yıl önce eşinden boşanan Şahin’in bir de kızı vardı. Birbirine çok düşkün olan baba ile kızını ayıran vahşi cinayetin herkes için büyük bir şok olduğunu söyleyen yakınları, Şahin’in son dönemde borçları nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini belirtti. 100 bin liraya yakın borcu olduğu belirtilen Şahin’in bu borçlarının büyük bir kısmının ailesinin yardımıyla kapatıldığını anlatan yakınları, “Birçok bankaya kredi kartı borcu vardı. Ama önemli bir kısmını ödemişti. Geriye sadece 20 bin TL borcu kaldığını söylüyordu. Ama bu borç da onu zorluyordu” dedi.
Yakın çevresi, centilmenliği ve saygınlığıyla tanınan ve arkadaşlarına çok değer verdiği belirtilen Şahin’i şöyle anlattı: “İnsanları kırmaktan, yanlış anlaşılmaktan çok korkardı. Boşandıktan sonra öğretmenler odasında çok vakit geçirmemeye büyük özen gösterirdi. Çünkü laf çıkmasını istemezdi.”