Kadıköy'de olaylı gece

Kadıköy'de olaylı gece
Kadıköy'de olaylı gece
Kadıköy'de Ahmet Atakan için yapılan eyleme polis sert müdahale etti. Çok sayıda yaralı ve gözaltının olduğu olaylarda Süreyya Operası revir olarak kullanıldı.

İSTANBUL – Hatay’daki eylemlerde 22 yaşındaki Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto etmek isteyen bir grup, Altıyol'daki boğa heykelinin önünde toplandı. AK Parti ilçe binasına yürümek isteyen gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Dağılan gruptakiler ara sokaklara kaçtı.

Zaman zaman toplanarak Bahariye Caddesi ve ara sokaklarda kurdukları barikatları ateşe veren göstericiler, polise taş ve sapanla bilye attı. Polis ekipleri de plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti.Müdahale sırasında çevrede bulunan vatandaşlar da yoğun gazdan etkilendi. Kadıköy'de yaşanan olaylar sonucunda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi

OPERA BİNASI REVİRE DÖNDÜ
Gösterilerde yaralanan ve yoğun gazdan etkilenenler, Bahariye Caddesi'nde bulunan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'na getirildi. Operaya gelen gönüllü sağlık personelleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Durumu ciddi olan yaralı göstericiler, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi.
Süreyya Operası revire döndü

POLİ SLER YERLERDE UYUDU
Kadıköy'de dün akşam saatlerinde başlayan müdahaleler sırasında ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Müdahale sonrası Çevik kuvvet ekiplerinin kaldırımlara ve yollara yan yana yatarak uyudukları görüldü.DHA - İhsan YALÇIN