Kadıköy'de polis müdahalesi

Kadıköy'de polis müdahalesi
Kadıköy'de polis müdahalesi
Kadıköy'de dün düzenlenen 'Eylül'de Gel' mitinginin ardından olaylar çıktı. Polis ve göstericiler arasındaki çatışmalarda 10 kişi gözaltına alındı.

Kadıköy'de, İstanbul Park Forumları tarafından düzenlenen 'Adalet, Özgürlük ve Barış İçin Eylül 'de Gel' adlı etkinliğin ardından olay çıktı.

Saat 21.00'a kadar süren konserin ardından kalabalık dağıldı.

Rıhtımdan Altıyol'a çıkan bir grup Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde barikat kurdu. Barikatı ateşe veren kalabalığa polis TOMA'yla ile müdahae edilirken, Polis tazyikli su ve biber gazının yanı sıra zaman zaman boyalı plastik mermi de kullandı. Bazı eylemciler polise havai fişek attı.

GAZETECİ GÖZALTINA ALINDI
Müdahalenin ardından ara sokaklara kaçan eylemciler sokak ve caddeleri savaş alanına çevirdi. Sokaklarda barikatlar kuran göstericiler, köşe başlarındaki çöp bidonlarını devirerek ateşe verdi. Polis ve eylemciler arasındaki çatışmalar ara sokaklarda aralıklarla devam etti.

Bu arada çekim yapmaya çalışan IMC TV editörü Gökhan Biçici gözaltına alındı. Polislerle arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen gazeteciler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Biçici, daha önce Gezi eylemleri esnasında Şişli'de gözaltına alınmıştı. Biçici gözaltına alınırken bunu bilerek yapıyorlar diye bağırdı. Ara sokaklarda göstericiler ve polisler arasında gerginlik sürüyor.

ONA YAKIN GÖZALTI
Gece yarısına kadar devam eden olaylarda ona yakın eylemci göz altına alındı. Olaylar gece 02:00 sularında kalabalıkların dağılmasıyla son buldu. (ajanslar)

Kadıköy'de polis müdahalesi

 


  http://www.radikal.com.tr/1150948115094812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ben haklıyım - huseyi

  benim cici şiddetim

  Neden söylenenlere karşı hazımsızsınız - yildirimbursa

  Radikal'de idefix bir okuyucu türü var.Bu insanların fikirler ve görüşlerle hiçbir alakası yok.Sadece ve sadece Akp ve Erdoğan karşıtlığı ile hareket ediyorlar.Tek bildikleri şey, eğer bir görüş veya eylem, velev ki haklı olsun, bir şekilde Tayyip Erdoğan ve Akp'ye yarıyacaksa hemen eksi butonu faaliyete geçiyor. Arkadaş bir kere de cevap ver.İzah et. Yok, bunu yapamadıkları için eksileyince rahatlıyorlar. Şimdi aynı hareket biçimini burada da göreceğiz.

  KONSER - lapodix

  Başlıkta "miting" yazıyor, yazı başlarken "etkinlik", takip eden paragrafta "konser". Polisin konser çıkışında insanlara nedensiz ve vahşice saldırısını meşru göstermeye çalışmak için daha nasıl kıvırtacaksınız merakla bekliyoruz.

  "Bu Halk Anlamaz" cılar Şovu. - Clear

  Gezi olaylarından -istedikleri gibi ölenler de olmasına rağmen ki bunların vebalinden de sıyrılamazlar çünkü sebep oldukları için pay sahibidirler- umduğunu bulamayan "Bu halk anlamaz" cılar her fırsatta olay çıkartıp,güvenlik güçlerini halk düşmanı olarak göstermeye çalışıyorlar.Sanıyorlar ki halk gaza gelip,onlara katılıverecek.Halk anlıyor ve her şeyi son derece dikkatle izliyor,sonucu sandıkta gösterecek ama maalesef yine "ne yapsak,ne yaptıysak,halk yine de anlamıyor" teraneleri yükselecek.Bir türlü "Acaba asıl anlamayan biz miyiz?" sorusu sorulmayacak.Neden mi? Çünkü bu tür karakterleri çok iyi tanıyorum.Neye dayanarak bilinmez ama kendilerini süper zeka ilan ederler,her bir şeyi bilen ve anlayan onlardır,karşılarındakini de otomatikman salak kabul ederler.Sonra test ederler ve umdukları gibi çıkmayınca,önce anlamıyor da ondan biraz daha anlayacağı doza çıkıp gözünün içine içine sokalım,derler ama karşındakinin sabrını zorladıklarını fark bile edemezler.Her şeye rağmen büyük sabır gösterilmesini de "iflah olmaz anlamamazlık" sanırlar ve öfkelenirler.Aslında en çok kendilerine zarar verirler ama yine de anlamazlar.Bu böyle devam edip gider.

  Daha ilkeli habercilik bekliyoruz - hapshe

  Bu nasıl bir habercilik anlayışıdır, akıl erdiremiyorum.'Müdahalenin ardından ara sokaklara kaçan eylemciler sokak ve caddeleri savaş alanına çevirdi.' cümlesiyle tüm yaşananların sorumluluğunu Kadıköy halkına atıyorsunuz. Eğer halk olay çıkarmak istese ya da kamu malına zarar vermek istese, çoğunluk olduğu anda -hemen konser sonrası- rıhtım ve çevresinde olay çıkarırdı. Ancak -olay çıkarmak isteyen ve herhangibir hak arayışına tahammülü olmayan- polis ne zaman ki kitleler dağılıyor, o an kıstırdığına saldırıyor ve sonrasında vay efendim, barikat kurdular, ateşe verdiler... Polis üzerinize fişek sıkarken karanfil uzatmak teknik olarak mümkün olmuyor sayın gazeteci arkadaşım. Sonrasında da sokakları (kamu malını) tahrip eden polis, polis terörüne maruz kalıp, canından olan ise halk oluyor, tecrübeyle sabitlendi bilesiniz!

  müdahele değil saldırı. - gokhangokhan

  polis bir haftadır Kadıköy'ü işgal etmiş durumda. Sokaklarda gözümüzün önünde çocuklarımıza işkence ediliyor, evlerinin pencerelerinden tepki gösteren insanlara küfürler edip camlarını taşlamaya kadar vardırdılar işi. Eylemci kılığında dolaşan tuzak kuran polisler var, opera binasını basıp içerideki yaralı insanlara bile saldırdılar. Ülkenin her tarafında suç işleyen polislerin haberlerini okuyoruz, Adana'da onaltı yaşındaki kız çocuğuna iki polis ekip otosunda tecavüz etti, Antalya'da üç polis silahlı soygun girişiminde dört kişiyi yaraladı ve hiçbiri tutuklanmadı. Suç işleyip cezasız kalacağını bilmek çok korkunç manzaralar yaratıyor, hukuk herkes için eşit işlememli.

  Gece - anaximenes

  11.00 den beri hala ayrıntılar gelecek. Gelemez. Çünkü polisin yarattığı vahşetin yazma cesareti gösteremiyorsunuz. Bağımsız medyanın ulaştırdığı görüntüler insanın kanını donduruyor. Bu kadar vahşileşebilmeleri hükümetten açık destek almaları, cinayetlerinin hesabının sorulmamasıdır. Bir ülkede işgal ordusu ancak böyle davranabilir..