Kadıköy'de Rojava'ya destek mitingi

Kadıköy'de Rojava'ya destek mitingi
Kadıköy'de Rojava'ya destek mitingi
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul İl Örgütü tarafından Rojava'ya destek mitingi düzenleniyor.

Kadıköy İskele Meydanı'nında düzenlenen miting için polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Çok sayıda çevik kuvvet otobüsü miting alanına yakın yerlerde bekletiliyor.

Bariyerlerle çevrili miting alanına gelenler arandıktan sonra içeri alınıyor. 12.00'de başlayacağı duyurulan miting uzun süre başlauamadı.

Mitinge BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve HDK Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in de katılması bekleniyor.MİTİNG ÖNCESİ OLAYLAR ÇIKTI
Mitingin başlaması geciktikçe olaylar çıktı. Polis ekipleri bir binadan sarkıtılan pankartı indirdi. Mitinge katılanlar buna tepki göstererek binaya taş atmaya başladı. Polis ekipleri binanın girişini tutarak, grupların içeri girmesini engellemeye çalıştı.

Ancak grubun taş atması nedeniyle polis binanın girişinden uzaklaşmak zorunda kaldı. Bunun üzerine pankart tekrar binaya asıldı.

DHA - Sinan BİLGİLİ


  http://www.radikal.com.tr/116261811626181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nerede bombalar, tomalar? - apolytica

  her zaman söylüyorum gezi direnişi barışçıl olduğu için polis vahşetine tanık olduk. buyrun çevik kuvvetler videoda kazık çakmış gibi duruyor yerlerinde. kaldırdıkları pankartı tekrar yerine astılar korkuyla... nerede biber gazları? nerede tomalar? polisler güçsüze yada zararsız olanlara her türlü şiddet girişiminde bulunurken karşılarında dişe diş diye bulunan bir kalabalığa birşey yapmıyorlar. düşünüyorum bazen barışçıl olduğu halde bu kadar "yakıp, yıktılar" diye geziyi karalayacaklarsa keşke gerçekten polise dişe diş bulunsaydık. O zaman ne diyeceklerdi?