Kadıköy'de 'sözde sivil polis' dehşeti

Kadıköy'de 'sözde sivil polis' dehşeti
Kadıköy'de 'sözde sivil polis' dehşeti

Çevik Kuvvet?te teknisyen olarak çalışan zanlının iki kardeşi öldürdüğü olayda iki kişi de yaralandı. FOTOĞRAF: MUSTAFA KURTARAN

İSTANBUL - Ataşehir’de kendisini sivil polis olarak tanıtan bir kişiyle mahalleden bazı kişiler arasında çıkan kavgada iki kişi öldü. Zanlının sivil polis olmadığı, Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde ‘teknisyen’ olarak çalıştığı belirlendi.
Olay Kadıköy’de önceki gece 01.00 sıralarında Yenisahra Fatih Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir süredir kendisini mahallede ‘sivil polis’ diye tanıtan Ferit Alparslan, cadde üzerinde bulunan bir dükkândan sigara aldı. Bu sırada dükkândan çıkan Zafer Aydın’la çarpıştı. İddiaya göre bu şekilde başlayan tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Aydın’ın kardeşi Oktay Aydın ve akrabaları Selim Uzun ve Şakir Uzun da yanlarına geldi.  Çıkan kavgada Alparslan silahını çıkararak Zafer Aydın ve Oktay Aydın’ı vurdu. İki kardeş yaşamını yitirirken iki kişi de yaralandı. 
Zafer ve Oktay Aydın kardeşlerin geçen yıl kasım ayında otomobillerinin kundaklandığı ortaya çıktı. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlı Alparslan’ın da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde teknisyen olarak çalıştığı öğrenildi. (Radikal)