Kadıköy'de TEKEL bayilerine tehdit: Dünya ve ahiretini mahvetme!

Kadıköy'de TEKEL bayilerine tehdit: Dünya ve ahiretini mahvetme!
Kadıköy'de TEKEL bayilerine tehdit: Dünya ve ahiretini mahvetme!
İstanbul Kadıköy'de TEKEL bayilerine açık adreslerinin yazılı olduğu zarflarda tehdit mektupları bırakıldı. Mektuplarda, "Dünya ve ahiretini mahvetme!!! Bi DÜŞÜN..." yazıyor.

İstanbul Kadıköy’de TEKEL bayilerine tehdit içerikli mektuplar bırakıldığı öğrenildi. Evrensel'den Vural Nasuhbeyoğlu'nun haberine göre bölgede esnaflık yapan 10'u aşkın TEKEL bayiinin kapısına bırakılan mektuplarda, “Hz. Muhammed (SAV) buyuruyor ki; İÇKİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASI’DIR. Gel sen de vazgeç! Dünya ve ahiretini mahvetme!!! Bi DÜŞÜN...” yazıyor. 
23 Nisan günü Sahrayicedit Atatürk Caddesi’nde bir dükkanın bulunduğu apartmanın kapısına saat 12.00 sularında bırakılan mektubu gösteren Beydağı TEKEL bayii sahibi Hüseyin Karaaslan, 7 yıldır dükkanını çalıştırıyor. Karaaslan, “Ama böyle bir şeyle hiç karşılaşmamıştım. Açık olmasa da aba altından sopa gösteren bir tehdit var. İnsan ister istemez tedirgin oluyor. Acaba arkasından ne gelir diye düşünmek zorunda kalıyor” dedi. Dükkanın karşısında hakim ve savcı lojmanlarının ve güvenlikli sitelerin olduğunu belirten Karaaslan, “Mektubu bırakan kişi gündüz saatinde hiç çekinmeden mektubu apartman kapısına bırakıp gidiyor. Bunu kamera kayıtlarından tespit ettik. Bu kadar rahat nasıl olabiliyorlar?” diye sordu.
Başbakanın, ‘Iksırıncaya kadar tıksırıncaya kadar içiyorlar’ sözlerini hatırlatan Karaaslan, “Başbakan böyle konuşunca birileri de kendisine görev çıkarıyor. Devletin resmi olarak satış izni belgesi verdiği bir ürün başbakan tarafından böyle kötülenince vatandaş da kendine görev biçiyor” diye konuştu. Karaaslan, müşterilerinin, çevredeki halkın ve esnafın da bu notun bırakılmasına tepki gösterdiğini söyledi.

'BASKI KURULMAK İSTENİYOR'
Kapısına mektup bırakılan esnaftan biri de Şair Arşi Caddesi’nde TEKEL bayii işleten Serkan Doğru. Yaşadıklarının memleketin gidişatıyla alakalı olduğunu söyleyen Doğru, “Artık her yerde baskı oluşturmaya çalışıyorlar. Kadıköy’de TEKEL bayilerinin kapanışı gece 12’ye çekildi. Bu tür uygulamalardan güç alan kişiler de böyle işler yapıyorlar. Bu zarflar tek merkezden hazırlanıyor. Bunların üzerine açık adreslerimiz yazılıyor” dedi. ‘Zarf atmak’ tabirini hatırlatan Doğru şunları söyledi, “Bunu yazanların muhtemelen ‘Yüzlerce kişiye göndeririz bunların içinden on tanesi vazgeçerse kârdır’ anlayışını güttüklerini tahmin ediyorum.”


  http://www.radikal.com.tr/1131167113116721

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kendi iplerini kendileri çekecekler - muhammedaliclay

  Roma bile dokunulmaması gereken halkları ve bölgeleri biliyordu, siz siz olun Kadıköye Kadıköylüye bu şekilde yaklaşmayın, hiç söndüremeyeceğiniz bir ateşin kıvılcımını çakarsınız, Dikkat.

  içki ve islam - xbilgeyurt

  Bu ülkeyi İran yapsalar ne olucak? Durum meydanda kaçak yolla en fazla onlar içiyor. Türkiye'de de en fazla Müslümanlar içiyor. Rakı bize Araplar'dan gelen bir içki araştırınız 'Arak'tır kökü. Libya'da da Kaddafi gitti içki yasağı kalktı. İslam ülkelerinde sanıldığından da fazladır içki kültürü. Dolayısıyla bir kere kültürümüze girmiş bu içki, Vahabi/Salafi Sunnilerinden de değiliz. Onlar gibi Şeriat'i de kimse zaten getiremeyecek. O zaman neden bu zulüm eziyet insanlara, insanların vicdanlarıyla oynamayın. Zaten 24'e çekmiş belediye. Kimse kapınıza gidip de içki için demiyor, reklamı bile yasak, el insaf arkanıza almışsınız politik bir şey gücünüz esnafa mı yetiyor.

  Bi siz bilirsiniz islamı - janusmanus

  Geriye kalan herkes chpli, kemalisttir. Turan dursun da öyleydi.. bir tek siz okudunuz imam hatiplerde...Okuduğunuzu, dinlediğinizi eleştirecek bir yüreğe sahip değilsiniz diye, bir de üç kuruşluk dünyada yobaz aklının aranlığına direnenlere laf atıyorsunuz hemi. Otoriter babaymış. İnsan inanca saygı duymak istiyor ama ne mümkün, illa cehaletini korkaklığını evrensel akıl diye yasalara sokacak, özgürlük diye erkek egosunu ayet sayacak, hak diyerek allah katına soyunacak...illa taptığının yerine geçip ahkam kesecek..Siz önce sayısı insanlık tarihi kadar eski katliamlarınız ve cinayetlerinizin herhangi biriyle bir dirhem yüzleşmeyi öğrenin.. Bu ne vicdansızlık, bu ne nobranlıktır...Tekbir diyerek vurduklarınızın yaktıklarınızın tekinin hesabını verdiniz de mi halen alınmamış bir öcünüz varmış gibi düpedüz kadın düşamnlığı üstünden mağdur feryatları atıyorsunuz...Hangi katliamda parmağı yok sünni islamın şu memlekette, hangi kıyımda ön safta koşmamış benim sünni islamım, hangi kadın hakkı için kılını kıpırdatmış benim mümin kardeşim...Demokrasi deyince şeytan ayeti duymuş gibi titreyen mümin kardeşim senin içinde herkesin inandığını görmeden allaha da şeytana da inanmayacak bir korkak var ve bu korkak kendi inançsızlığı uğruna tüm insanlık birikimlerini ve tüm insanlığı feda etmeye harız...Hem tüm insanlık nedir ki allah katında değil mi benim herşeye kadir mümin kardeşim....sen üzülme yeter, tyüm insanlık sen üzülmeyesin diye yerlerde sürünmeye razı, yeter ki sen kendini emin ve iyi hisset...

  Dindar arkadaşları aydınlatayım - unutulur

  Ölüm tehdidi yok korkacak bir şey yok diye yazan arkadaşlara cevaben: Madımak otelinin yanan misafirlerine verilen mektupları ve uyarıları araştırmalarını isterim. Mektup, uyarı veya tehdit her ne olursa olsun başka birisinin hayatına müdahaledir. Tekel bayisindeki sarhoşlardan daha tehlikeli insanlar camilerimizde de bulunuyor. Benzin bidonları ile otel basıp canlı canlı insan yakanlar meyhaneden değil cuma namazından çıkmışlardı.

  Ne iyi insanlar bunlar...:-) - citizen

  Onlarda milli içkimiz "ayran" satsınlar..., dini çok bütün bu müslüman (!) kardeşlerimizi daha fazla kızdırmasınlar...Hem kendileri için birşey istemiyorlar ki "dünya ve ahiretini mahvetme, düşün" diyerek tekel bayilerini düşünüyorlar...Ne iyi insanlar bunlar...

  Rehberi şaşı akıl olanlar - Koçtürk-Kaan

  Peki seküler yaşama sahip olanlar yeterince güç sahibi olunca neler oluyor??? Cevap bizim yaşadıklarımız, Tunus ta soyguncu Ben Ali nin ordaki müslümanlara yaşattıkları. Müslümanların yeterince güç kazanınca size hiçbir şey olmayacağını siz de çok iyi biliyorsunuz. Ama bu ülkede tartışmalar hala Kemalist kavramlarla yapılıyor her tarafta. 80 nineler bile kamusal alanın ihlali kaygısı taşıyor bu ülkede. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikri olmamasına rağmen. Sadece onun değil diğerlerinin de hiç bir fikri yok, onlara baba otoriteleri nasıl düşünün diyorsa öyle düşünüyorlar işte. NAMAZ KILMAKTAN UTANMAYA SEVKEDEN AKIL DEĞİL SİZİN ZORLAMALARINIZ MAHALLE BASKINIZ. HE SİZ NAMAZ KILMAZKEN AKLINIZI REHBER ALIYORSUNUZ BİZ DE NAMAZ KILARKEN MİDEMİZİ FALAN MI REHBER ALIYORUZ. NE AKIL AMA...

  Anlayamamak. - Clear

  Ben de "öldürün" diyeni ifade özgürlüğü kapsamına,uyarı bildirisi dağıtanı da "baskı ve tehdit" kapsamına alan ve hep kendine yontan "nalıncı keserlerini" anlayamıyorum.Ne yapsak acaba?