Kadıköy'deki mitinge polis müdahalesi

Kadıköy'deki mitinge polis müdahalesi
Kadıköy'deki mitinge polis müdahalesi
İstanbul Kadıköy Meydanı'nda düzenlenen İstanbul Kent Mitingi'ne polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Sabah erken saatlerden itibaren vatandaşlar miting alanına gelmeye başladı. Mitinge katılanlar başta orman alanlarının imara açılması ve kentsel dönüşüm olmak üzere "Yağmaya karşı haydi İstanbul 'u savunmaya sloganıyla" hükümetin uygulamalarını protesto etti.

Son günlerine en önemli gündem maddesi olan 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu da mitinge katılanların slogan ve pankartlarında yer buldu.

Mitinge katılanlar sloganlar atarak Haydarpaşa ve Söğütlüçeşme’den Kadıköy Meydanı’na yürüdü. Söğütlüçeşme’den gelen bazı gruplar arama noktasında polisle tartıştı, daha sonra polise taş ve sopayla saldırdı. 

Kadıköy'deki İstanbul Kent Mitingi'ne polis müdahalesi


Bunun üzerine polisin biber gazı ve tazyikli suyla müdahalesi başladı. Geri çekilen grup taş atmayı sürdürdü. Daha sonra polis geri çekildi.

Bu müdahale nedeniyle saat 13:00’de başlaması gereken Kent Mitingi başlayamadı. Polisin saat 14:30'da geri çekilmesiyle ortalık sakinleşti. Bu sırada miting alanında fenalaşan yaşlı bir kadının ambulansla hastaneye götürüldüğü görüldü.

Kent Mitingi başladı


  http://www.radikal.com.tr/116747111674715

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  POLİS SALDIRISINA MÜDAHALE DENMEZ - c. uyan

  Bizde daha mitinge bismillah demeden polis saldırıyor ve medyada bu eylem "müdahale" diye adlandırılıyor. Üyeliğe aday olduğumuz AB ülkelerinde ise gösterilerin hiçbiri izinsiz yürüyüş diye polis saldırısına uğramaz. Orada sadece göstericilerden polise saldırı olunca polis karşı saldırıya geçer. Her kesin herhangi bir şiddet eylemine karşı kendisini savunma hakkı olduğu gibi elbette polisin de bu hakkı var. Ama müdahale şeklindeki tanımlama yanlış.

  Provokasyon - sirano34

  Alan girişi az sayıda komite görevlisi ve çevik tarafından kontrol altındayken 10 000'i aşkın insan zaten denetleme ve isimlerinin anons yapıldığı giriş bölümünden olaysız bir şekilde giriş yapmıştı. Ta ki Partizan (YDG) gurubu arama noktasına gelene kadar her şey gayet güzel ve sorunsuzdu. Bunlar tutturdular üzerimizi aratmayacağız. Zaten çok kısa münakaşadan sonra direkt ellerindeki bayraklı sopalarla saldırmaya başladılar. Tüm anons ve uyarılara karşın, zaman zaman da Taksim Dayanışması'nın da bulunduğu otobüse bile bir şeyler atmayı sürdürdüler. Zaten böyle bir hengame arayan çevik de tomalarıyla birlikte sahneye girdi. Bu gün Kadıköy'de yapılmak istenen Gösteriyi Partizan provoke etmiştir. Olay hemen önümüzde gerçekleşti. Kendi adıma söylüyorum "Bundan sonra partizanın yer alacağı hiç bir etkinliğe veya eyleme katılmıyorum" Bu tür yapılar deşifre edilip dışlanmalıdır.

  Kadıköy'deki mitinge polis müdahalesi hk. - runekson

  bu yağma olayı büyük bir olay kadıköyde halkın verdiği tepki yetersiz,bütün üniversitelerin sivil toplum kuruluşlarının el birliği ile bu durumun kapatılmasının önlenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  Insan kendini bulma yolunda - Anidya

  Simdiye kadar kole muamelesi goren ve kendini de oyle sanip teslim olan insan guclu bir yasam arzusuyla uyandi ve onu ezen guclere karsi koyacak bir ruhla guclendi. Bu ruh ancak samimi sevgi ile ozdesebilir, baskiyla degil. Bu ruhu paylasanlardan olusacak buyuk ruhu da insan sevgisi ve saygisi olmayan gucler durduramaz. Bu surec Gezi durusu ile basladi. Bugunku Dik Durus onun uzantisi durumunda geliseduruyor. Bakalim bunu da basaracak ve kendini ispatlayacak mi??

  bu polisi anlamıyorum - tekavutgedikli

  yağma yapanlarla kendi amirlerini de harcadılar. Kuzum poliscik sen kimden yanasın