Kadıköy'den Gazdan Adam'lar geçti

Kadıköy'den Gazdan Adam'lar geçti
Kadıköy'den Gazdan Adam'lar geçti
Kadıköy Rıhtım Caddesi'nde birincisi düzenlenen Gazdan Adam Festivali binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Odatv , soL Gazetesi, Ulusal Kanal, Cem TV, Halk TV, Cem Radyo, Yön Radyo, Yurt Gazetesi, Aydınlık Gazetesi, BirGün ve Cumhuriyet Gazetesi gibi medya kuruluşlarının düzenlediği festivalde Cem Adrian Bulutsuzluk Özlemi Yaşar Kurt, Eflatun, Boğaziçi Caz Korosu gibi sanatçı ve gruplar sahne aldı. Festival’de önceden sahne alacağı duyurulan Feridun Düzağaç ve Hakan Vreskala ise festivalde yer almadı. Yoğun güvenlik önlemleri alınan meydana girmek isteyenlerin üstleri arandı. Saat 17.30’da başlayan festivalde yoğun güneşin altında Rıhtım Caddesi’nde toplanan binlerce kişi sloganlar eşliğinde alanı doldurdu. ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’ ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atan kalabalık Çarşı grubunun ‘Sık Bakalım’ sloganının şarkı versiyonuna eşlik etti. Festivalin ilk dakikalarında ‘Çav Bella’ şarkısını söyleyen katılımcılar Çarşı grubunun alana girmesiyle ‘ Beşiktaş ‘ sloganları attı. Modacı Barbaros Şansal’ın da ‘Çapulcu Defilesi’ düzenlediği festivalde sahne alan sanatçılar ‘Her yer Taksim her yer Direniş ‘ mesajı verdiler. Kalabalıktan fenalaşanların olduğu meydandaki binalara asılan dev Atatürk ve Türk bayrakları dikkat çekti. Oyuncu Levent Kırca kalabalığa bir metin okuyarak and içtirirken ressam Bedri Baykam da sahnede bir konuşma yaptı.


Dev Toma su sıktı


Festivalde Taksim ruhunun taze kalması için kalabalığın arasında dev bir maket Toma gezdirildi. Maket Toma’nın içine giren festival ekibi kalabalığın arasında dolaşarak katılımcılara su tabancasıyla ‘müdahale etti’. Festival Ulusal Kanal’dan canlı yayınlandı. Bu arada festivalin başladığı saatlerde Birgün Gazetesi ve LGBT festivalden desteklerini çektiklerini açıkladılar.


  http://www.radikal.com.tr/114082411408243

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  LGBT çekilmiş mi? - Eral

  O kadar da nerdesin aşkım diye bağırdık.

  CHP festivali - maximus12

  O festivali ben de gördüm bir müddet durup seyrettim .Festival değil bildiğin CHP mitingi.Konuşmacı illerimizi birer birer sayıyor.Muğla burda ...Antalya burda...İzmir burdaaa...vs..Eee hani Diyarbakır ..Hani Lice...Hani Şırnak Hakkari Van vs Doğu illerimiz.Ulusalcılar şunu iyice kafalarına sokmalı:Siz böyle olursanız iyice yalnızlaşmaya mahkumsunuz.Eylem yapmayı kendi aranızda bir eğlence partisi olarak görüyorsanız sizi hiç kmse ciddiye almıyacak.Her zaman yaptıklarınız sonuçsuz kalacak.Gezi parıkının olaylarının bu kadar büyümesi sizin sayenizde olmadı.Gerçek solcular muhalifler sayesinde oldu.Bunlarda ambulans arkasında takılan münibüsler oldu.Eyleme katılıp şiddet gören o doğulu kardeşlerimiz artık bundan sonra sizere aynı gözlerle bakmıyacaktır .Çözüm süreci gibi ciddi bir müessese varken provakasyonlara gelmesinler lütfen.Bende Gezi Parkını savunuyorum bende onların direnişçilerin yanındayım ama ırkçıların ulusalcıların yanında değilim .Birgün gazetesi biraz kendine çekidüzen vermeli.Çözüm süreci ile ilgili birtek haber ve habercilk yok .Biraz batının entel dantellerinden sıyrılıp bir Doğu turu yapmalısınız.Sizi iyice boğmuşlar anlaşılan.

  Gazdanadam, Gezi'yi temsil etmiyor - huberhirsch

  "Silivri'ye Özgürlük" pankartı Gezi'de taşınsaydı, ülkede yeri yerinden oynatan o kalabalık ve demokrat insanların kaçı oraya giderdi sorusunu sorduğunuzda siz de göreceksiniz ki Gazdanadam, Gezi'yi temsil etmiyor. Atatürk artık öldü, bu fetişten vazgeçmeli.