Kadın çiftçiden erkeklere tepki

Kadın çiftçiden erkeklere tepki
Kadın çiftçiden erkeklere tepki
Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde kadın çiftçilere yönelik düzenlenen seminerde toplantı salonunun ilk sırasına erkeklerin oturmasına bir kadın çiftçi tepki gösterdi.

KUŞADASI - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odalar Birliğinin ortaklaşa düzenlediği kadın çiftçi eğitim programı Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ndeki Pine Bay Holiday Resort Otel’de başladı. Toplantının açılış töreninde salonun protokol sıralarında Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdür Yardımcısı Ayla Çelik dışında hiç kadın bulunmamasına, bir kadın çiftçi tepki gösterdi.

‘BEYLERİN DÖRT ELİ DÖRT AYAĞI MI VAR?’

Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal’ın konuşması sırasında araya giren kadın çiftçi Safiye Güner, "Toplantı kadınlara yönelik yapılıyor. Salon kadın dolu. Toplantının ilk sırasında sadece erkekler oturuyor. Beylerin dört eli dört ayağı mı var? İnşallah bundan sonraki ilk toplantıda ilk sıralarda kadınlar oturur" diye tepki gösterdi. Ahmet Güldal da, ortamı yumuşatmak için "Bu görüntü sadece bugün yapılan açılış töreni için. Bundan sonra biz bu koltuklardan kalkacağız, dört gün boyunca salon sadece sizlere kalacak" yanıtı verdi.(dha/Latif Sansür)