Kadın gazeteci 5 yıl askerlik yapmış!

Kadın gazeteci 5 yıl askerlik yapmış!
Kadın gazeteci 5 yıl askerlik yapmış!
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'nın, Anadolu Ajansı eski çalışanı Gülsen Solaker'in gazetecilere yeniden getirilen yıpranma hakkı için yaptığı başvuruya verdiği yanıt şok etti.
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Gazeteci Gülsen Solaker, gazetecilere yıpranma hakkını yeniden veren yasanın yürürlüğe girmesinin ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’na başvurarak, Fiili Hizmet Zammı basın borçlanmasının miktarını öğrenmek istedi. Ancak, kurumdan gönderilen yazıda Solaker’in SGK kayıtlarında 5 yıl askerlik yaptığına ilişkin bilginin yer alması şaşkınlığa neden oldu. Gönderilen yazıda Solaker’in askerliğe başlama tarihi 01.10.2008, askerliği bitiriş tarihi ise 30.01.2013 olarak yer aldı. Askerliğin kısaltılmasına yönelik tartışmaların yürütüldüğü günlerde, SGK kayıtlarında kadın gazeteci için 5 yıl askerlik hizmeti görünmesi sosyal medyada da esprilere neden oldu.


  http://www.radikal.com.tr/115461811546181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SGK kayitlarina duzenleme gerekli. - kujo84

  Yakinda emekli olan tanidiklarimdan duydugum kadariyla SGK kayit sisteminde ciddi bir sorun var.Emekli olabilirsin diye yanit gelip isi birakan sonrada SGKdan kayitlarda sorun var bu yil degil 1 yil sonra emekli olacaksin diye geri cevrilen cok kisi biliyorum.Umarim bu hesaplama sorunlarini yakinda cozerler.