Kadın gazetecilere ağır hakaret

Kadın gazetecilere ağır hakaret
Kadın gazetecilere ağır hakaret

Daha önce CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e sin-kaflı küfür ederek gündeme gelen AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, bu defa da Meclis’te görevli kadın gazetecileri sözle taciz etti. Dünkü Sözcü gazetesinde AK Partili Zeyid Aslan ve AK Partili Mehmet Durdu Kastal’ı Meclis bahçesinde uyurken gösteren bir fotoğraf yayımlandı. Haberin ardından Aslan dün Meclis kulisinde rastladığı bazı kadın gazetecileri, içinde müstehcen ifadeler bulunan sözcüklerle taciz etti. Aslan, kadın gazetecilere, “Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, ‘bunların gerçeği bu’ diye… Ahlaksız olurum değil mi? Ama sizinki gazetecilik oluyor…” dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Parlamento Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu, Zeyid Aslan’ı kınayarak özür dilemeye davet etti. Açıklamada, şöyle denildi: “ Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, 11 Temmuz 2013 günü saat 15.30 sularında TBMM iktidar kulisi bahçesinde dört kadın parlamento muhabirine hakaret içerikli ifadelerde bulunmuştur. Aslan Meclis bahçesindeki koltuklarda uyurken çekilen fotoğraflarının basında yer almasına tepki göstererek, haberle hiçbir ilgisi bulunmayan dört kadın parlamento muhabirine şu ifadeleri kullanmıştır: ‘Bir dahaki dönem hiçbir gazeteci buraya giremeyecek! Sizi buraya sokturmayacağım! Elimden ne gelirse yapacağım! Bunun mücadelesini vereceğim. Siz bu yaptıklarınızı gazetecilik mi sanıyorsunuz? Biz de insanız yoruluyoruz. Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, ‘bunların gerçeği bu’ diye… Ahlaksız olurum değil mi? Ama sizinki gazetecilik oluyor…’
Olayın ardından konu AK Parti grup başkan vekillerine yansıtıldı. Grup başkanvekilleri gazetecilere, ‘milletvekilinin kastının olamayacağını, konuyu kendisiyle görüşeceklerini’ söyledi. Aslan’ın da parti yöneticilerine, “Şaka yaptım, ciddiye mi almışlar” dediği kaydedildi.


  http://www.radikal.com.tr/114141111414112

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kastı yok mu??!!! - AgnesBooth

  Bu nasıl bir seviyesizliktir, nasıl bir kadın düşmanlığıdır? Bu adamlar mı halka adalet, demokrasi getirecek, kadın olarak benim haklarımı koruyacak?!! Gayet kasıtlıdır, kindar,dindar aslan parçası olarak başı açık kadınlara bildiğin fahişe muamelesi çekmeye kalkmış. Akılları da tek bir şeye çalışıyor, o da milletin bacak arası. Sen uyumaya devam et hocam,uyanıkken bir hayrın yok, uyurken hakaret edemezsin bize en azından. Sizden, temsil ettiğiniz zihniyetten, seviyesizliğinizden sizin adınıza utanıyoruz birilerinin vekilleri, belli ki sizin ar damarınız çatlamış, milletin vekili falan da değilsiniz.

  edepsizi vekil yapandan başbakan olmaz.(R.T.E) - sktk60

  bu milletvekilinin bundan sonra söylediği hersöz başbakan'ı ilgilendirir. bu adam hakkında yorum bile yapmaya deymez başbakan'ın büyük konuşmasının bedeli olarak kendisine dönmesidir artık başbakanın tasarrufunda bakmışsınız kürsüye çıkıp bu faiz lobisinin bir oyunudur biz vekilimizi yedirtmeyiz deyip çıkar işin içinden.