Kadın kucağında bebekle ahırdan kurtarıldı, işkenceci koca bırakıldı

Termik santralıyla ünlü Yatağan, bu kez 'koca vahşeti'yle gündemde. Eşinin işkence yaptığı 30 yaşındaki Rukiye Onur, 20 günlük bebeğiyle kapatıldığı ahırdan kurtarıldı.

MUĞLA - Termik santralıyla ünlü Yatağan, bu kez 'koca vahşeti'yle gündemde. Eşinin işkence yaptığı 30 yaşındaki Rukiye Onur, 20 günlük bebeğiyle kapatıldığı ahırdan kurtarıldı. Keserle kaburgaları, elmacık kemikleri kırılan, saçları yolunan, vücudunda sigara söndürülen Onur, hastaneye kaldırıldı, eşi ifadesi alınıp serbest bırakıldı...
Konya'dan dört yıl önce Yatağan'ın Katrancı Köyü'ne gelin giden Rukiye Onur'un kâbusu, evliliğinin ilk aylarında başladı. Eşi Hürgez Onur'dan sürekli dayak yiyen Rukiye Onur'un iki kez kolu, bir kez bacağı kırıldı. Onur, 14 kez jandarmaya gidip şikâyetçi oldu. Her defasında eşinin ifadesi alınıp serbest bırakıldı. İddiaya göre 34 yaşındaki Hürgez Onur, ilk bebeğini, bir aileye para karşılığı vermek istedi, karşı çıkan eşini dövdü. 20 gün yoğun bakımda tutulan Rukiye Onur'a iki ay rapor verildi. İyileşip evine dönen kadın, kızının evlatlık verildiğini öğrendi. 20 gün önce ikinci kez anne olan Rukiye Onur, iddiaya göre geçen perşembe günü yine ahıra kapatıldı. İkinci bebeğini evlatlık vermek isteyen Hürgez Onur, karşı çıkan eşinin el ve ayaklarını bağladı, keserle kaburga ve elmacık kemiklerini kırdı. Köylülerin jandarmaya haber vermesiyle olay ortaya çıktı. Gözaltına alınan Hürgez Onur, ifadesi alındıktan sonra bırakıldı. Rukiye Onur ise işkenceyi anlattı:
"Eşim beni her gün dövüyor. Ahırda dövüp aç bırakıyor. Evimiz köyün dışında olduğu için derdimi kimseye anlatamıyordum. Son olarak perşembe günü bacaklarıma, sırtıma ve göğsüme keserle vurdu, yalvardıkça daha çok dövdü. Gözü dönmüştü. Bir daha dönersem beni öldürecek."
Olayı öğrenen Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin, Rukiye Onur'un tedavi altına alınmasını sağladı. Onur'un kaburgalarında sekizden fazla yeni kırık ve daha önceden meydana gelmiş ve kaynamış kırıklar ile ağır dayak izleri olduğunu belirten Şahin, "Genç kadının ölmemesi bir mucize" dedi. Hürgez Onur ise dayak iddialarını yalanlamadı:
"Kemiklerini kırmış olabilirim. Bunda ne var ki, herkes karısını dövüyor. Sopayla da vurdum, keserle de. Kırılan kemiklere ekleme yaptırırız, yine döverim, gerekirse öldürürüm. Zaten boşayacağım."
Hürgez Onur'un serbest bırakılması, Rukiye Onur'un Konya'dan gelen ağabeyi Mehmet Olcay'ı isyan ettirdi. Olcay "Savcılığa suç duyurusunda bulunduk" dedi.