Kadın milletvekili kapkaç mağduru

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel Beyoğlu'nda kapkaca uğradı. Gürel, aracıyla İstiklal Mahallesi Cürev Baba Türbesi önünden geçerken karşıdan karşıya geçer gibi...

İSTANBUL - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel Beyoğlu'nda kapkaca uğradı. Gürel, aracıyla İstiklal Mahallesi Cürev Baba Türbesi önünden geçerken karşıdan karşıya geçer gibi yapan bir kişi yüzünden aracını durdurduğunu, diğer kişininse sağ ön camını kırarak çantasını kapıp kaçtığını söyledi. Çantada, 400 YTL'yle kredi kartları ve sürücü belgesinin bulunduğu öğrenildi.
Gürel "Emniyet görevlileri nerede, ne suç işleniyor farkındalar. Polisler de biliyor ama müdahale edilmiyor. İstanbul, son beş yıldır güvenlik sorunları açısından yaşanmaz bir şehir oldu" dedi. Gürel şikâyetlerini sıralarken olay yerinde bulunan bir polis, kameraların önünde Gürel'e "Şov yapma" dedi.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Gürel'in kapkaca maruz kalmasını, "Türkiye'de vatandaşın güvenliği hangi noktada, bunu en iyi şekilde gösterecek bir olay" diye değerlendirdi.
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri eşkalleri belirlenen iki kişinin yakalanması için çalışma başlattı.