Kadın öldürmek için 'sebep' çok...

Kadın öldürmek için 'sebep' çok...
Kadın öldürmek için 'sebep' çok...
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi hemşiresi Dilek Daşdanoğlu, ayrı yaşadığı eşinin evine oğlunu görmek için gitti. Dilek Daşdanoğlu'nun cep telefonuna gelen SMS'leri bahane eden eşi, genç kadını başından vurdu


İSTANBUL - Şiddetli geçimsizlik nedeniyle üç aydan beri ayrı yaşadığı eşinin cep telefonlarına gelen mesajları bahane eden 32 yaşındaki Tahir Daşdanoğlu, hemşire eşini kafasına tek kurşun sıkarak öldürdü.
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Nöroşirurji Bölümü’nde hemşire olan 28 yaşındaki Dilek Daşdanoğlu kocası Tahir Daşdanoğlu ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle üç ay önce evlerini ayırdı.
Hastanenin lojmanlarında kalmaya başlayan Dilek Daşdanoğlu, boşanma davası açtı. Çiftin yedi yaşındaki oğulları babasında kalıyordu. Dilek Daşdanoğlu önceki gün saat 15.00 sularında eşinin Zuhuratbaba’daki evine gitti ve oğlunu görmek istediğini söyledi. Kocasıysa cep telefonuna gelen mesajları sordu. Bunun üzerine aralarında önce sözlü tartışma çıktı.
Tahir Daşdanoğlu tartışmanın sonunda eşini zorla evin içine sokarak yatak odasına kadar götürdü. Çekmeceden silahını alan Daşdanoğlu eşinin yüzüne yastık bastırarak kafasına tek el ateş etti.

Velayet kavgası
Dilek Daşdanoğlu olay yerinde ölürken Tahir Daşdanoğlu kaçarak kayıplara karıştı ancak bir süre sonra yakalandı. Daşdanoğlu’nun cenazesi defnedilmek üzere memleketi Bilecik’e yollandı. Çiftin çocuğun velayeti nedeniyle için sık sık kavga ettiği öğrenildi. (Radikal)