Kadın polis de kapkaç kurbanı

Adana'da göreve gitmek için dolmuş bekleyen polis Fatma B.'nin çantasından, 45 milyon lira, kredi kartları ve polis kimliği bulunan cüzdanı, kapkaççılarca alındı.
Haber: FATİH KARAÇALI / Arşivi

ADANA - Adana'da göreve gitmek için dolmuş bekleyen polis Fatma B.'nin çantasından, 45 milyon lira, kredi kartları ve polis kimliği bulunan cüzdanı, kapkaççılarca alındı. Cüzdan kısa sürede bulundu, ama içinden para çıkmadı.
Saydam Caddesi'nde dolmuşa binen Fatma B., çantasında cüzdanın olmadığını fark edince durumu hemen 155 Polis İmdat'ta görevli meslektaşlarına bildirdi. Polis ekipleri çevrede araştırma yapmaya başlarken tanıkların verdiği bilgi üzerine cüzdanı çalan zanlıların kimlikleri belirlendi. Yankesicilik ve dolandırıcılık bürosuna bağlı sokak timleri, 14 yaşındaki M.A., 15 yaşındaki A.B. ve 16 yaşındaki S.Y.'yi aynı caddede bir başka çantayı almak isterken gördü. Sivil ekiplere direnen üç zanlı, üniformalı polislerce yakalandı. 15 yaşındaki A.B'nin, bir gün önce aynı suçtan mahkemeye çıkıp serbest kaldığı anlaşıldı. Yaşları küçük olduğu için ifadesi alınamayan zanlılar, Çocuk Şubesi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Polis Fatma B., kimlik ve kredi kartlarına kavuştu, ancak cüzdandaki para bulunamadı.