Kadın polise amirinden tecavüz

Kadın polise amirinden tecavüz
Kadın polise amirinden tecavüz
Motorize Şahin ekiplerinde görevli kadın polis E.C., aynı ekipte görevli evli ekip şefi B.K.'nın tehdit ve baskıyla kendisini ilişkiye zorladığı, çıplak fotoğrafları ile şantaj yaptığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Kadına yönelik şiddet ve tecavüz suçlarının önüne geçmek için birçok çalışma yapılırken, “şiddetin son noktası” dedirtecek bir olay İstanbul ’da yaşandı.

Vatan gazetesinden Elif Altın’ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın düzenlediği iddianamede olay şu şekilde gelişti:

Kadın polis memuru E.C.’nin hayatını değiştiren olay, 2010 yılında Trafik Denetleme Şubesi’ne bağlı motorize ekiplerde göreve başlamasıyla değişti. “Şahinler” olarak bilinen motorize ekiplerde görev yapan E.C.’ye, aynı ekipte görev yapan şefi B.K. ilgi duymaya başladı. İddiaya göre genç kızla ilişki kurmak isteyen B.K., meslektaşları ile birlikte düzenledikleri bir kutlama gecesinin ardından genç kızı evine bırakmayı teklif etti.

TECAVÜZ VE DAYAK!
B.K.’nın otomobiline binen E.C’nin telefonuna yolda erkek arkadaşından mesaj geldi. E.C.’nin elinden telefonu alan mesajı okuyan B.K. ise genç kızı tartaklamaya başladı. Genç kızı sevdiğini söyleyen ve erkek arkadaşından ayrılarak kendisi ile birlikte olmasını isteyen B.K. isimli polis, zaman içerisinde baskısını da arttırdı. Bir gün yine E.C.’yi otomobiline alan B.K., tehdit yoluyla genç kızı iç çamaşırlarına kadar soydu ve fotoğraflarını çekti. Genç kızı tehdit eden polis memuru, görüntülerle şantaj yaparak genç kıza tecavüz etmeye başladı. Korkudan boyun eğen E.C., zaman zaman yediği dayaklar nedeniyle yüzünde oluşan yaraları soran arkadaşlarına “motosikletten düştüm” diyerek yanıt vermek zorunda kaldı.

İNTİHAR ETMEK İSTEDİ
Şefinden kurtulmak için “C Bölgesi”ne tayinini isteyen E.C., B.K.’nın baskı ve tecavüzlerinin devam etmesi üzerine beylik silahını başına dayayarak intihar etmek istedi ancak yanında bulunan B.K. elinden silahı alarak kendisini engelledi. Kendisini sürekli “Ben her türlü faturayı ödemeye hazırım. Bu olaydan en çok zararı sen göreceksin. Görüntülerini internete koyarak seni herkese rezil edeceğim” şeklinde mesajlar atarak tehdit eden şefi B.K.’nın yaptıklarına dayanamayan E.C., sonunda polise şikayette bulunmaya karar verdi. B.K. ile yaptığı tehdit dolu telefon görüşmelerini ve hakaret içerikli telefon mesajlarını delil olarak toplayan genç kız, Kağıthane Asayiş Büro Amirliği’ne müracaat ederek şikayetçi oldu. İfadesinde rızasıyla başladığı ilişkinin daha sonra dayak ve tehditler nedeniyle korkuya dönüştüğünü, ailesinin fotoğraflarını görmesi korkusuyla zorla ilişkiye devam etmek zorunda kaldığını söyleyen E.C., şüpheli B.K.’nın kendisine çektiği tehdit mesajlarını da delil olarak sundu.

24 Yıl Hapsi İstendi
Soruşturmayı tamamlayan savcılık B.K. hakkında “nitelikli cinsel saldırı, basit yaralama, hakaret, şantaj, tehdit” suçlarından 10 yıl 9 aydan 24 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle dava açtı.

POLİSLER İKİ AY ÖNCE AÇIĞA ALINMIŞ!
İstanbul Motorize Şahin ekiplerinde görevli kadın polis E.C., aynı ekipte görevli evli ekip şefi B.K.’nın tehditle ve şantajla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle şikayetçi olması üzerine 2 polis memurunun yaklaşık iki ay önce açığa alındığı öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/110886711088678

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polis teskilatina neden guvenmiyoruz? - keryil

  bunun sebebi tum polislerin tecavuzcu olmasi filan degil. bunun sebebi, polisin birbirlerini vatandasa karsi korumaya, gerekirse vatandasa iftira atmaya musait olmasi. vatandasin da polise guvenmemesi. bunu da gayet genellerim kardesim, ne zaman polise dava acilsa otuz tane polis karsi dava aciyor sacma bir sebepten. bunu birbirlerine daha agir uyguladiklarindan hic suphem yok, o yuzden bence durum o kadar sasirtici degil. e polisin teskilat olarak "erkek" oldugunu gozonunde bulundurursak hele ki boyle bir sucun polis icerisinde olusup aciga cikmamasi kimseye acayip gelmez. polis teskilatina tavsiyem, her hafta cikan rezilliklerini "polis teskilatina genellemememizi" istemektense neden her hafta bu cagriyi yapmak zorunda kaldiklarini dusunmeleridir.

  İNSAF - 4016

  Polis teşkilatı onbinlerce kişiden oluşuyor.Bu tür vaka tasvip edilemez ama bütün teşkilatta sorumlu tutulamaz.Ama polis olunca tutulur.Çünkü katıksız polis düşmanları var.

  inceyle uğraşsın - maviokyanus44

  Onlar İncenin(doğrumu değil mi bilinmiyor) taciziyle uğraşsınlar kurumlarından haberleri yok.

  Türk polisi - turkdanis

  herşey beklenir bunlardan ama herşey....güvenirliği konusunda en son kurum bu..

  HERŞEY AYNI KALACAKSA AKP NE İŞE YARAR - HARAYDIN

  Bir aMİR alt kademesinde biri ile evlilik dışı ilişki kurarsa mutlaka bu tecavüz sayılmalı ve amir kamu görevinden atılmalıdır.Kendisine emanet edilene makam ve silah nüfuzu ile ikna etmek başka bir anlama gelmez.Bu işler eskiden de vardı.Hiç değişmeyecekse AKP ye ne gerek var.Hani eskiler bunları insani ilişki sayardı AKP farklı saydığını iddia eder ama sonuç aynı ise ne önemi var?

  mide bulandırıcı! - maimartı

  ne oyunu yahu, TE-CA-VÜZ! dünya senin gibi erkeklerin etrafında dönmüyor sayın yorumcu! hepimize insan deniyor değil mi?

  HEY GİDİ RADİKAL! - 2berna

  Eskiden bilirdim ki bu tip haberlerin altına aklı başında yorumlar gelecek. Şimdilerde ne kadar da değişti Radikal okuyucusu. Radikal okuyucuyu değil, okur gazeteyi değiştiriyor. Şimdi denilecek ki iyi de bu insanlar var. Bunlar her yerde var da bari burada, bedelli medelli saçma sapan yorumları yapamasaydılar! Radikal'den arta kalanlar. Hayırlı uğurlu olsun!