'Kadınlar car car konuştuğu için dayağı hak ediyor'

'Kadınlar car car konuştuğu için dayağı hak ediyor'
'Kadınlar car car konuştuğu için dayağı hak ediyor'
Kamuoyunda İslami yaşam koçu olarak bilinen ve bazı açıklamalarıyla tepki çeken Sibel Üresin yine tartışılacak sözler sarf etti.

'Kocamın ikinci bir eş alması için müsade ettim', 'İmam nikahlı 2,3 ve 4. eş yasal olsun' ve “Kocama arkadaşımı tavsiye ettim” sözleriyle tepki çeken Sibel Üresin, yine tartışılacak sözlerle gündeme geldi.

İkra Dergisi’ne konuşan Üresin, “Kadınlar car car konuştuğu için dayağı hak ediyor. Erkeğin eşini öldürmesinin suçu kadınlardır” ifadelerini kullandı.

Üresin derginin “ Aile içi şiddetin artmasının sebebi nedir?” sorusuna şu cevabı verdi:


"ÖLEN Mİ SUÇLU ÖLDÜREN Mİ?"
“Kesinlikle kadınların dillerinin uzaması! Kadınlar çok para sahibi oldular ve o egoları çok yükseldi. Çok bilip çok konuşuyorlar ama kadına naif olmak, kibar olmak, yumuşak olmak yakışır. Bu, dinimizde de böyledir. Evet kadın çok bilebilir ama bildiğini konuşmak değildir doğru olan. Kadına sessiz kalmanın daha çok yakıştığını düşünüyorum. Hakikatten, öyle gelinler öyle kadınlar tanıyorum ki ben sinir oluyorum ki kocasının deli olması çok normal. Sen bana durup dururken vurabilir misin? Ölen mi suçlu öldüren mi? Bir tahrik var yani ortada. Kadının en büyük silahı kinlenmek, içine atmak ve tavırlarıyla belli etmektir ama erkek şiddete başvurur çünkü yaradılışı böyle. Ama kadın da ilk şiddeti çocuğuna uyguluyor. Kadın da şiddete meyilli. Şiddete karşı olan kadının çocuğunu dövmemesi gerekir ki kadınların yüzde 90’ı çocuğuna vuruyor. Erkekler neden vuruyor? Kadın car car konuştuğu için, o yüzden ben böyle kadınların şiddeti hak ettiğini düşünüyorum.”


"KADIN ÇİLEDEN ÇIKARIYOR NE YAPSIN ADAM"
Üresin, “Bir erkek neden eşini öldürecek kadar canileşir? Neden şiddet uygulama ihtiyacı hisseder” sorusuna ise “Kesinlikle kadın çileden çıkarıyor yani ne yapsın adam” şeklinde çok tartışılacak bir cevap verdi.


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  İmam

  ,

  Para

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/1132401113240126

  YORUMLAR
  (26 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - xyuıop

  kuranın nisa suresi 34.ayeti - "Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür. EĞER BÖYLEYSE AYET BU DİNE İNANMAK DA AYRI SAÇMALIK DEMEK Kİ

  BİRİ - pispor

  buna "Allahın"neden ve niçin kadını yarattığını; Allah rızası için anlatsın.

  Eril bir dil,dişil bir karaktere yapışırsa... - De te fabula narratur!

  Eril, kaba, erkek merkezli bir yaklaşım sergilemekte birbirinin arkasında kalmayan kitaplı dinler, kendine mensubiyet duyarak nam salmış kadın, daha doğrusu "erkekler"le birlikte bu dünyayı kaslı insanlara bahşetme peşindeler. Kalmadı, zayıf, cılız ve kadınlara ise koca dayağını reva görmektedirler. Gericiliğin en endamlısı, kadınların ağzından çıkan erkeksi muhafazakar görüşler olsa gerek. Bu, kabul edilemez.

  kuran ayetleri - amet28

  kuranın nisa suresi 34.ayeti - "Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür."bu ayet sanırım islamın kadına bakışını anlatmaktadır.kuranın hiçbir ayetini okumayıp, ondan sonra kendi iyi niyetini islama yaftalamaya kalkışanlar lütfen yorum yapmasın.yok islamda böyle birşey olamazmış, yok efendim bu kadını ne için haber yaparlarmış.esasında bu kadın islamı çok iyi ve gerektiği şekilde anlatıyor.

  HİÇ MAZOŞİST GÖRMEDİNİZ Mİ ? - Selimserincan

  Hadi bu kadın anormal.Bunu, tadını çıkara çıkara haber yapıp;islamiyete bir artı puan çıkarma beklentisinde olan yobazlara ne demeli ?

  Ah şu kadınlar da olmasa; ne güzel olurdu erkek hakim dünya! - kargıyel

  Tüm nüfusu erkek olan bir ülkede hiç sırıtmadan, gönül rahatlığı ile yaşayabilecek bir zihni olgunluğa sahip Sibel Üresin..Ama keşke böyle bir ülke mevcut olsa da kendisini oraya gönderebilsek! Zira istediği erkek bir dünya, erkek bir zihin hükümdarlığı!!

  AKP'li Kadınlar - RadikalGokhan

  Kamer Genç'i linç eden AKP'li kadınlar çıksınlar 4 eş neymiş asla olmaz bu ne terbiyesizlik, kadın dövülmez bu ne ahlaksızlık falan desinler de izleyelim şimdi. Derdiniz üzüm mü yemek Genç'i mi dövmek bilelim..