Kadınlar 'dur' derse terör biter

Kadınlar 'dur' derse terör biter
Kadınlar 'dur' derse terör biter

Erdoğan, 18. Kadın İşçiler Büyük Kurultayı nda, Şiddete müsamaha göstermeyiz dedi.

Türk Metal Sendikası’nın düzenlediği 18. Kadın İşçiler Büyük Kurultayı’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Hiç kimse yanımızda olmasa da anneler için bu mücadeleye devam edeceğiz. Tahriklere, sabotajlara, engellere rağmen, tüm anneler için, tüm eşler için, tüm çocuklar için bu çabayı sürdüreceğiz” dedi.
Konuşmasına “ Türkiye ’nin ve dünyanın tüm kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en samimi duygularımla kutluyor, 8 Mart’ın dünya kadınları için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum” sözleriyle başlayan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
‘Şehitler görmek istemiyoruz’ ifadesi çok yanlış. Şehitliği adeta küçümsemek veya ‘görmek istemiyoruz’ gibi bir yaklaşım asla bize yakışmaz.
Türkiye’yi huzura kavuşturmak, büyütmek, kardeşliğimizi yüceltmek için çıktığımız bu yolda hayır dualarınızı esirgemeyin. Ülkenin tüm kadınları ‘dur’ derse bu terör biter. Şimdi annelerden, kadınlardan bir adım bekliyoruz. Türkiye’nin yürekli kadınlarının bir adım öne çıkıp ‘Kana, gözyaşına, acıya son’ demelerini bekliyoruz.
‘Türkiye, bölünecek, parçalanacak’ diye etrafa korku salan korkaklara ve komploculara inat, biz tıpkı ecdadımız gibi cesur olacak, cesaretle geleceğe yürüyeceğiz.

Taşeronluk sendikanın teklifiydi

Kıdem tazminatıyla alakalı olan her şey spekülasyondur, iktidarı yıpratmaya yöneliktir. Bakınız taşeronluk, sendikaların da bize teklifidir, onu da size söyleyeyim. Niye? Çünkü, ‘işsizliğe kalkıp iş zemini hazırlayalım’ diye getirdikleri bir tekliftir. Ta belediye başkanlığımdan beri, ben de bunu açıklamak zorundayım. Bazı gerçekleri görelim.

Şiddete müsamaha etmeyeceğiz

Kadına, çocuğa yönelik şiddet bize, değerlerimize, inançlarımıza, medeniyetimize yapılmış saldırıdır. Çocuğunun gözü önünde, savunmasız bir kadına, anneye el uzatmak, katletmek vicdan dışıdır, insanlık dışıdır, vahşetin kendisidir. Kadına yönelik şiddete müsamaha göstermeyiz.