Kadınlar günü kutlamasında eşcinsel tepki

Kadınlar günü kutlamasında eşcinsel tepki
Kadınlar günü kutlamasında eşcinsel tepki
Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Balıkesir'de düzenlenen etkinlikte kendini kadın polislere aratmak isteyen U.B., "Kendimi kadın gibi hissediyorum. Beni kadın memur aramalı" dedi

BALIKESİR - Dünya Kadınlar Günü Balıkesir'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kadın Platformu'nun düzenlediği yürüyüşte ve mitingde, kadına şiddet protesto edildi. Etkinliğe katılan ve eşcinsel olduğunu söyleyen U.B.'nin kendini kadın polislere aratmak istedi. U.B., "Kendimi kadın gibi hissediyorum. Beni kadın memur aramalı" dedi.

Kadın Platformu'nun düzenlediği yürüyüş ve mitinge katılan yaklaşık 200 kişi Bahçelievler Mahallesi'ndeki pazar yerinde buluştu. Alkışlarla Kuvay-i Milliye Meydanı'na yürüyen kadınlar, 'Kadına şiddete son', 'Kadına savaş istemiyoruz', 'Kadın erkek elele, mücadeleye', 'Erkek vuruyor, devlet koruyor' yazılı pankartlar taşıyıp, sloganlar attı. Şarkı ve türküler de söyleyen kadınlar halay çekti.

Kadın Platformu adına konuşan Özlem Karaca, yoksulluğun, işsizliğin, sömürünün ve şiddetin en önemli bedelini emekçi kadınların ödediğini vurguladı. Etkinliğe katılımın geçen yıllara oranla az olduğu dikkat çeken karaca, bunu da etkinliğin hafta içinde ve mesai saatinde yapılmasına bağladı.

‘BUNLAR KİMLİKLE Mİ İLGİLİ’

Etkinliğe gökkuşağı bayraklarıyla katılan lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüel, transseksüellerden oluşan küçük bir grup miting alanına girerken sorun yaşadı. 'Susma haykır, eşcinseller vardır' sloganı atan grup üyelerinden eşcinsel olduğunu belirten U.B.'nin, kendini kadın polislere aratmak istemesi ise ilginç görüntüler oluşturdu. Sivil polis memurları, kadınların arandığı bölümden meydana girmek isteyen U.B.'nin erkeklerin girdiği yeri kullanmasını istedi. "Bunlar kimlikle mi ilgili, ne hissettiğimiz önemli değil yani" diyen U.B. tartışmalar sonrası, çantasının bir erkek polis tarafından aramasına izin verdi.

‘KENDİMİ KADIN GİBİ HİSSEDİYORUM’

Meydanda basın mensuplarına konuşan U. B., "Kendimi kadın gibi hissediyorum. Ve eğer kendimi kadın gibi hissediyorsam beni kadın memur aramalı. Çünkü, eğer tacizse mesele, bu da bir tacizdir. Bir erkek memur beni ellememeli, elleyemez. Çünkü, ben, zaten erkeklerden hoşlanıyorum" dedi. Eşcinseller de kadınların arasına karışarak, halay çekerek 8 Mart'ı kutladı.(dha/Coşkun Yaman)


  http://www.radikal.com.tr/112436011243603

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Insan haklarindan bihaber ulkemiz - szna

  İnsan haklarından bihaber bir ülkeyiz. Kimliğimiz bizimdir, ve bir eşcinsel bu saçma polis devleti uygulamasına maruz kalıp aranacaksa en azından kendini rahat hissedeceği şekilde aranmalıdır. Devletin görevi (burada devletin temsilcisi polisin) bireyleri rahatsız etmeden onların kişilik haklarına saygı duyarak görevini yapmaktır. Bir erkek bedenindeki kişi kadın gibi hissediyorum diyorsa bize dusen ona saygi duymaktir. Eger kadın polisten hizmet istiyorsa kadın polis yapmalıdır. Kadın polis aramak istemiyorsa bırakın aramayın!

  KADINLAR GUNUNDE ESCINSEL HAKLARI - Equalizer001

  Vay be! Escinsel erkegimiz ne kadar namuslu ve esine sadik bir escinselmis ki, baska bir erkegin ( polisin ) ona dokanmasindan rahatsiz oluyor. Benim tahminim; Kadinlar Gununde kadinlardan neferet eden escinsel erkeklerin onceden planlanmis escinsellik propogandasindan baska bir sey degildir. Ote yandan, erkek polislerimiz escinsel erkekleri arasinlar ama ararken de oralarini buralarini minciklamasinlar.

  - momentum

  Tamam sen kendini kadın gibi hissediyorsun da, acaba seni arayacak kadın memur ne hissedecek? Boy-pos, saç-sakal, omuz-ense, ora-bura maşallah... Esas ona taciz olur bu. Böyle dalyan gibi adamı elleriyle aramak? Hangi kadın seninle aynı fikirde olur? (Bülent Ersoy da kendine kadın diyor; omuzlar Koca Yusuf gibi, ayaklar 43 numara.)