Kadınlar R.G. için yarın Taksim'de

Diyarbakır'da tecavüzcüsüyle evlendirildikten sonra 'gezdiği' gerekçesiyle eşinin ailesi tarafından burnu kesilen R.G. için kadınlar yarın Taksim'de eylem yapacak.

ANKARA - Diyarbakır'da tecavüzcüsüyle evlendirildikten sonra 'gezdiği' gerekçesiyle eşinin ailesi tarafından burnu kesilen R.G. için kadınlar yarın Taksim'de eylem yapacak.
Bu vahşetin Türkiye'de kadına yönelik şiddeti bir kez daha gündeme getirdiğini belirten CHP Kadın Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Güldal Okuducu şöyle konuştu: "Bu haber birçokları için 'şok' niteliği taşısa da kadınlarımızın önemli bir kısmı için bildik bir gerçeğin ta kendisidir. Görmezden gelinse de işte bu olayda olduğu gibi karanlığı yırtan bir çığlık olup sağır kulaklara kadar ulaşıyor. 21. yüzyılda kadınlara uygulanan şiddet ve vahşet ortaçağı aratmıyor. Suçlular adalete teslim edilmiyor, saklanıyor, olay unutuluyor. Yarın saat 12.00'de Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda üzerimizde beyaz gömleklerimiz, siyah bantlarımızla, sağır kulaklar için davullara tokmak vuracağız."
Korumaya alınacak
12 yaşındayken tecavüze uğrayıp hamile kalan 15 yaşındaki R.G. için Diyarbakır Valisi Efkan Ala'nın talimatı üzerine Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de harekete geçti. İl Müdürü Haydar İpek, R.G.'nin koruma altına alınması için savcılığa başvurduklarını söyledi. İpek, "R.G.'yi, incelemesini yapmak için koruma altına almak istiyoruz. Gazetelerdeki haberleri ihbar kabul edip, savcılığa başvuru yaptık. Adresinin belirlenmesinden sonra ekiplerimiz gidip alacak" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7451567451560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.