Kadınlara sportif destek

Bugün, Dünya Kadına Yönelik Şiddete Son Günü. Toplumda duyarlılık yaratmak için Devlet Bakanı Güldal Akşit başkanlığında 'Kadına Karşı Şiddete Son Kampanyası' başlatıldı.

İSTANBUL - Bugün, Dünya Kadına Yönelik Şiddete Son Günü. Toplumda duyarlılık yaratmak için Devlet Bakanı Güldal Akşit başkanlığında 'Kadına Karşı Şiddete Son Kampanyası' başlatıldı. Kampanya boyunca, polisler eğitilecek, paneller düzenlenecek ve 26-28 Kasım'da futbolcular 'Kadına yönelik şiddete son' formaları giyecek.
Kabataş Kültür Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında Akşit, kadına yönelik şiddetin milliyet, din, sınıf farkı gözetmeksizin tüm insanlığın yaşadığı en önemli sorunlardan ve insan hakları ihlali olduğunu vurguladı. Akşit, şu bilgileri verdi:
"Öncelikle kadına yönelik şiddet konusunda toplumsal duyarlılığı artırmayı amaçlıyoruz. Spot filmimiz bugünden itibaren 15 ulusal kanal ve 58 sinemada gösterilecek. Süper Lig'deki 18 futbol kulübü, 26-28 Kasım arasında yapılacak maçlarda, 'Kadına yönelik şiddete son' sloganı taşıyan forma ve pankartlarla destek verecek.
Adalet, İçişleri, Sağlık bakanlıkları başta olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapacağız, polislere yönelik eğitim seminerleri yanı sıra konferans ve paneller düzenleyeceğiz."
Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı ise bugünlerde şiddet karşısında desteğe en büyük ihtiyacı olan kurumun federasyon olduğunu ve sorunun eğitimle çözüleceğini söyledi.