Kadınlara ve çocuklara iyi haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, kullanılmayan Kuran kursu ve imam-hatip lisesi binalarını, yetiştirme yurdu ve kadın sığınma evi yapacaklarını söyledi.

ANKARA - Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, kullanılmayan Kuran kursu ve imam-hatip lisesi binalarını, yetiştirme yurdu ve kadın sığınma evi yapacaklarını söyledi.
Bardakoğlu, Türkiye'de sokak çocukları ile şiddete uğrayan kadın sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu belirterek, "Bazı imam-hatip ve Kuran kursu binalarımızı yetiştirme yurdu ve aile şiddeti nedeniyle kadın sığınma evi yapma projemiz var" dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı'nca atıl durumda olan imam-hatip ve Kuran kursu binalarının mülkiyet tespitinin yapıldığını kaydeden Bardakoğlu, kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile de bu konuda görüş birliğine vardıklarını söyledi. Bardakoğlu, atıl durumdaki binaların çocuk yetiştirme yurdu, sokakta yaşayan çocukların rehabilite edileceği, şiddete maruz kalan kadınların da sığınacakları bir mekân oluşturulması için ilgili bakanlıkla protokol imzalayacaklarını kaydetti.
Ali Bardakoğlu, "Toplumun çocuklarımıza ve kadınlarımıza sahip çıkmasının sağlanması gerekir. Bilinç uyandırma ve geliştirme önemli bir adımdır" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7604727604720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.