Kadir İnanır: Sanatçı korkak ve kaçak olmamalı

Kadir İnanır: Sanatçı korkak ve kaçak olmamalı
Kadir İnanır: Sanatçı korkak ve kaçak olmamalı
Akil İnsanlar Akdeniz Heyeti'nde yer alan sanatçı Kadir İnanır, gerçek sanatçının asla korkak ve kaçak olmaması, elini tam anlamıyla taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

ANTALYA - Akil İnsanlar Akdeniz Heyeti, Antalya'daki çalışmaları kapsamında gençler ve kadınlarla Mardan Palace Otel'de bir araya geldi. Çözüm sürecinin konuşulduğu basına kapalı toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kadir İnanır, "İlk defa özgürce bu toplum konuşuyor. Bu barış süreci hareketi, bu toplumun özgürce konuşmasını sağladı. Öyle görüyorum. Bütün kaygılar en kısa zamanda ortadan kalkacak. Yeter ki bu akan kanın durması devam etsin. Toplum olarak ben bu süreci çok başarılı görüyorum ve sonucunun da çok güzel olacağına inanıyorum" dedi.

BİZİM GÖRÜŞLERİMİZ DE ORTAYA ÇIKIYOR
Toplantılarda genelde katılımcıları dinlediklerini aktaran Kadir İnanır, "Zaten konuya başlama amacımız onları dinlemek. Ama kaçınılmaz olarak sizi de fikirlerinizi öğrenme aşamasında zorluyorlar. Bizim görüşlerimiz de ortaya çıkıyor. Sonuçta fotoğraf çekimleriyle mutlu bir şekilde dağılıyoruz. Bunun yansıması sonuca çok güzel olacak, ben buna inanıyorum" diye konuştu.

SANATÇI ELİNİ TAŞIN ALTINA TAM ANLAMIYLA KOYABİLMELİ
"Sanatçı kimliğinizle bir sorumluluk mu hissettiniz ?" şeklindeki soru üzerine Kadir İnanır, şöyle dedi:

"Öyle olması gerekiyor. Çünkü ben gerçek sanatçıyı toplumun sorunlarıyla yakından ilgilenen, sorunları ortadan kaldırmak için verilen mücadelede öncü insanlar olması gerektiğine inanan bir anlayışı temsil ediyorum. Bence gerçek sanatçı budur. Asla korkak ve kaçak olmamalı. Elini böylesine anlamlı ve güzel bir süreçte taşın altına tam anlamıyla koyabilmeli, orada barışa ve mutluluğa katkıda bulunmaya istekli olarak güçlü biçimde bulunmalıdır."

DHA - Özgür ÖZTÜRK


  http://www.radikal.com.tr/113453611345361

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  insan korkak olmamalı - tcaner2007

  kadir inanır saygı duyduğum bir sanatçıdır .çok doğru demiş. insan korkak olmamalı. yalnız bunu derken öz eleştiri yaparsa kendisine daha çok saygı duyacağım. kendisini çok değil 7-8 yıl önce; yanlış hatırlıyor olabilirim ünlü Kürt ozanı Ahmet Kaya bir kulüpte Kürtçe şarkı söylediği için saldırıya uğradığında tavır koymayıp sesini çıkarmayıp görmezden geldi diye hatırlıyorum. ben bu konuda kendisinden bir öz eleştiri beklerdim ancak kendisini bugün yaptığı olumlu çalışmalarından dolayı gerçekten kutluyorum.