Kadir Topbaş bugün 'çözüm' arayacak

Kadir Topbaş bugün 'çözüm' arayacak
Kadir Topbaş bugün 'çözüm' arayacak
Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı İbrahim Kalın Kadir Topbaş'ın bugün, Taksim Gezi Parkı Platformu ve Mimarlar Odası temsilcileri ile görüşeceğini duyurdu. Ancak platform görüşme için polisin çekilmesini istiyor.

Radikal.com.tr - Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın Başdanışmanı İbrahim Kalın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bugün , Taksim Gezi Parkı Platformu ve Mimarlar Odası temsilcileri ile bir araya gelip konu ile ilgili çözüm arayacağını duyurdu. Kalın, Twitter'dan yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Taksim Gezi Parkı Platformu ve Mimarlar Odası temsilcileriyle bugün bir araya geleceğini ve ortak çözüm üzerinde çalışacaklarını açıkladı.

Ancak Taksim Gezi Parkı Platformu'nun herhangi bir görüşme yapmak için ön koşul olarak polisin Taksim'den çekilmesini istediğini belirtiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/113585811358587

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Söz halkın olmalı! - mazeppa

  Bilişim çağında artık ne başbakanın, ne milletvekilinin ne de benzerlerinin bizi temsil etmesine ve yerimize karar vermesine ihtiyacımız yok. Dünya teknoloji sayesinde bir köye dönüşmüşken hala neden 500-600 kişi milyonlarca insanın yerine karar vermeye çalışıyor ve bir kişide milyonlara isteklerini dayatabiliyor. Her evde oylama cihazları olmalı ve yine öneriler sunulabilmeli seçmen yaşına gelen herkes oylamayı oturduğu yerden yapabilmeli. Kendimizi temsil etmek istiyoruz bizi temsil ettiğini iddia eden ancak kendi özel çıkarlarını temsil edenlerin aracı olmak istemiyoruz. Tüm dünya halkları artık bir avuç eliti beslemekten sıkıldı.

  zahmet olacak ama - tedirgin1

  siz hiç zahmet etmeyin başkanım 3-5 ağaç için canınızı sıkmayın sizin yerinize cesur ve fedakar polisimiz biber gazı ve tazikli suyla çözüm üretiyor zaten.

  EŞ..K İNADI - HARAYDIN

  Çözüm eş..k inadından vazgeçmektir. İnat ve tepişmeyi marifet ve siyaset ve yönetim ve muhalaefet saymamaktır. İstanbul'da kişi başına yeşil alan 4m2, AB kenti olması için bunun24m2 olması gerekir.Yetmez İstanbul dünyanın incisi ise kişi başına 200m2 yeşil alan gerekir. Zira dünya rekoru 155m2. Rekor kıramasanız da her ağacı söküp yerine beton döktüğünüzde insanlığınızdan, vicdanınızdan, müslümanlığınızdan, kuldan sıkılmanız, Allah'tan utanmanız gerek. Allah bu dünyayı size betona ve betonu çevirdiğiniz paraya tapın diye emanet etmedi. Milyonlarca çeşit canlı ile paylaşın diye emanet etti. Tek çözüm kentsel dönüşüm diye binaları 20şer 30ar birleştirmek ve çevreyi ağaçlar için, otoparklar için,meydanlar ve meydan süslemeleri için, yaya, özürlü ve bisiklet yolları için açmaktır. Şayet bir sıra çınar, bir sıra ıhlamur, bir sıra sedir selvi, bir sıra at kestanesi ile yaya, özürlü ve bisiklet yolu açmıyorsanız siz yönetici değil betona ve betonun çevrildiği paraya tapan bir icraatın temsilcisi olursunuz. Gelin betona ve paraya tapıyor algısı oluşturmaktan vazgeçelim, bu Allah'ın zoruna gider, kulun da zoruna gidiyor.

  !!! - fısıltı

  çözüm belli belediye başkanı,vali,içişleri bakanı ve elbette başbakan istifa edip taslarını taraklarını toplayıp defolup gitsinler biran önce

  ÇÖZÜM ŞU OLMALI - pispor

  başkan tüm halkın onayını al iskelelere meydanlara beyaz masalar kur oylama yap halk ne istiyorsa onu yapın siz unutmayın ki bu halkın hizmetkarlarısınız.ben söylemiyorum başbakan Erdoğan diyor.

  Bırak bunları Topbaş... - citizen

  Bırak görüşmeyi filan da ilk istifa haberini senden duyalım bay Topbaş.., yolu sen aç. Yol arkandan genişler... Hem de ağaç filan kesilmeden...

  hadi bakalim - Al Capone

  çözum Gazli mi olacak / gazsiz mi ?