Kadir Topbaş, CHP'nin 3. Köprü güzergâhını doğruladı

İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş,üçüncü köprüyle ilgili tartışmalara son noktayı koydu

 

GÜRSEL TEKİN GÜZERGÂHI AÇIKLADI HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İSTANBUL - CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in açıkladığı 3. Köprü güzergâhı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , tarafından doğruladı. Topbaş, "Evet üçüncü köprü güzerganı Beykoz - Tarabya arasında" dedi.

Tarabya-Beykoz geçişinin henuz bir teklif olduğunu söyleyen Topbaş, "Bu gizli kapaklı birşey değil. Şu anda teknik elemanlarımız, çalışmalarını yapmakta. Sanki birşeyler dönüyormuş gibi, anlatmak basit bir siyaset" şeklinde konuştu. Adı geçen bölgeyi Başbakan ve Ulaştırma Bakanı'yla birlikte havadan incelediklerini söyleyen Topbaş, "Şu anda planları işleniyor. Meclise getirmeye uğraşıyoruz. Bazı ufak değişiklikler olabilir" dedi. Konuyu Eylül ayında meclise getirmeye çalıştıklarını kaydeden Topbaş, şunları söyledi: "Bunu net olarak planları işlendikten sonra, o izi öngören Tarabya oteliyle karşısına gelen nokta arasında bir değerlendirme yapılıyor."

İstanbul'un iki kıtası arasındaki bu geçişte, çevreye zarar vermeyen bir çalışma yapılacaklarını söyleyen Topbaş, buna örnek olarak Fransa'nın güney sahillerini gösterdi. 3.Köprü geçişinin önceden daha Kuzey'de düşünüldüğünü belirten Topbaş "Çok daha kuzeydeki noktalardan vazgeçiliyor. Orman etkileniyor diye" dedi. Topbaş rant tartışmalarıyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Her arazi,  her bölge kıymetli. Baştan bunu açıklamamamızın sebebi, birileri kapatmasınlar diye. Bu güzergahta hafif oynamalar olabilirler." (dha)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş