Kadir Topbaş: Maalesef birçok yanlıştan bahsedebiliriz

Kadir Topbaş: Maalesef birçok yanlıştan bahsedebiliriz
Kadir Topbaş: Maalesef birçok yanlıştan bahsedebiliriz
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş: "Maalesef, üst üste koyarsak birçok yanlışlardan bahsedebiliriz. İstanbul'un ve Türkiye'nin hak etmediği görüntülere sahne oldu Taksim" dedi.

İSTANBULİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Gezi Parkı nedeniyle çıkan olaylarla ilgili olarak CNN Türk'e yaptığı açıklamada, yananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek şöyle konuştu:

“Maalesef üst üste koyarsak birçok yanlışlardan bahsedebiliriz. İstanbul'un ve Türkiye 'nin hak etmediği görüntülere sahne oldu Taksim. Burada özellikle demokratik haklarını kullanmak isteyen ve kendilerini ifade etmek isteyen, samimi olan arkadaşlarıma ben bir şey söyleyemeyeceğim. Onlara teşekkür ediyorum. Ama maalesef belki de algı noktasında eksiklik var. Çünkü biz 6 ay önce Taksim'in yayalaştırılması trafiğin yer altına alınmasıyla ilgili projemizi hayata geçirmeye başlamıştık. Bunun son parçası olan oradaki Gezi Parkı'nın Divan Oteli tarafındaki son bölümdeki duvarın 2-2 buçuk metre gibi içe alınmak suretiyle yaya güvenliği açısından bir yaya geçişi oluşturma adına atılan bir adımı biz anlatamadık. Orada esasında 5 tane ağacın kaldırılması ve 5 tane ağacın bir başka yere taşınması söz konusu olduğunu ifade etmek istiyoruz. Böyle görüntüleri ben şahsen asla bir daha görmek istemiyorum. Başından beri de hep karşı oldum. Benim görüşüm, vatandaş gelir Gezi Parkı'nda oturur. Eğlenir, vakit geçirir... Hiç önemli değil, bir mahsuru yok. Eyleme dönüştürmemek lazım. Eyleme dönüşen bütün olaylar, hepimiz için büyük kayıplara neden oluyor. Acıları ortaya çıkarıyor. Bakın kaç tane insan yaralı. Gerçekten ıstırap çekiyor.”

DHA


  http://www.radikal.com.tr/1135907113590711

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yanlışlardan biri - 0991

  ...de şahsınız olabilir mi acep? sorulan her soruya kıvırta kıvırta cevap verdiniz. yani vermediniz. sonrasında da çıkıp yok avm olmayacak falan diyorsunuz. yol çalışmasıymış. ben kargayım! (gülüyorum yani!)

  Her yeriniz ayri öynuyor - futbol

  Sayin topbas o zaman yapmak istediginizi acik ve net sekilde söyleyeceksiniz siz belediye baskanisiniz kac günden beri olaylar baslamadan önce basbakani tekzip edebilirdiniz(tabi yerse).Daha dün adam ayni seyi tekrarladi AVM de yapilabilir diye sizse yayalarin güvenligi icin yapilacak 2metre lik yoldan bahsediyorsunuz ama simdilik!!!O kadar insan tutuklandi yaralandi 5 günden beri neredeydiniz?Simdi mi akliniza geldi yapilan yanlislar?yoksa kivir da kivirmi?Demokrasi olan her ülkede böyle haksiz olaylarin ertesi günü istifalar gelir...Bakalim hanginiz de biraz gurur biraz haysiyet var!Ama dedigim gibi demokrasi olan ülkelerde!

  Yalan - aliarkadas

  Daha önce neredeydiniz sayın Topbaş. Yalanlara bu milletin karnı tok artık. Unutmayın bu ülkenin kralı halktır. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Eğer bu halk sel olup coşarsa, bırakın önünde durmayı, nereye savrulacağınızı bilemezsiniz...

  Haklısınız Sayın Topbaş - sblgngr

  Algı konusunda gerçekten eksiklikler var. Bir sürü hata var gerçekten yıllardı üstüste konulmuş. Bu insanlar yıllardır emek verdiler, çalıştılar, ürettiler hakettikleri yandaşlara ikram edildi. elitist oldular. Özgürlükleri, neşeleri, bayramları, habere ulaşma hakları, Karadenizde akan suları, en önemlisi hukukları ellerinden alındı. evet algıda eksiklik var. dilerim tamamlarsınız.

  dalga mı geçiyorsunuz sayın başkan - ozgurlukicin

  'Eyleme dönüştürmemek lazım'mış. Eğer siz Avrupa'nın ve dünyanın en büyük metropollerinden birinin belediye başkanı olarak barışçıl eylem denilen şeyin ne olduğunun farkında değilseniz, eylem olmasın da ne olursa olsun diyebiliyorsanız, o koltuğu zaten hemen bugün teslim edin. 'Benim görüşüm, vatandaş gelir Gezi Parkı'nda oturur. Eğlenir, vakit geçirir... Hiç önemli değil, bir mahsuru yok.' Çok minnettarız gercekten, demek izninize mazhar olduk. Ama e başkan, eylem yapmazlarsa Gezi Parkı kalmayacak, insanlar da gidip oturamayacaklar ki? Şimdi siz bu dediklerinizi samimiyetle ve sırf cehaletten mi söylüyorsunuz, yoksa bizimle dalga mı geçiyorsunuz?

  Yanlis Mi Dedin? - user1107643

  Yanlis olan sizsiniz! Defolun gidin, yettiniz artik!

  ÇOK AVM YALANLAR - Germiyen

  Bir AVM yalanı maalesef ne hale düşürdü ülkeyi...Bu yalanı ortaya atanlar kadar olmasa da net mesajı kitlelerden esirgeyenler de suçlu...