Kadir Topbaş protestosuna polis müdahalesi

Kadir Topbaş protestosuna polis müdahalesi
Kadir Topbaş protestosuna polis müdahalesi
İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın, Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Ak Parti milletvekili tanıtım mitingi olaylı geçti. Topbaş'ı protesto eden bir gruba polis müdahale ederek alandan uzaklaştırdı.

RADİKAL- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Hopa'ya gelişi öncesi sosyal medyada duyuru yapan Halkevleri üyeleri protesto çağrısında bulundu. Bunun üzerine, Artvin'in yanı sıra Rize ve Trabzon'dan gelen çevik kuvvet ekipleri ve TOMA araçları miting alanı çevresinde önlem aldı. İlçe meydanından mitingin yapılacağı sahildeki festival alanına kadar olan güzergah polis ekipleriyle çevrildi. Ak Parti Artvin Milletvekili adaylarıyla birlikte ilçeye gelen Başkan Topbaş kürsüye çıkarak vatandaşları selamladı.

COPLU MÜDAHALE GELDİ
Bu sırada Topbaş'ı protesto eden bir kişi yaka paça alandan çıkarıldı. Miting alanı kenarına gelen Halkevleri üyeleri, konuşma yapmaya başlayan Kadir Topbaş'ı yuhalayarak protesto etti. Gruptaki bazı kişiler ellerindeki plastik su şişelerini alana doğru atmaya başlayınca polis gruba copla müdahalede bulundu. Grubu alandan uzaklaştıran polis ile eylemciler arasında arbede yaşandı.

Mitingde konuşan Kadir Topbaş, seçimlerde istikrardan yana oy kullanmalarını ve Artvin'in daha güçlü hizmet alabilmesi için iki milletvekili adayını da Meclis'e göndermelerini istedi. Konuşmasının ardından vatandaşları selamlayan Topbaş geniş güvenlik önlemleri altımda Hopa'dan ayrıldı.

(Muhammet KAÇAR/HOPA Artvin-DHA)