Kadir Topbaş siyaseti bırakacağı tarihi açıkladı

Kadir Topbaş siyaseti bırakacağı tarihi açıkladı
Kadir Topbaş siyaseti bırakacağı tarihi açıkladı
Radikal'de yayınlanan "Topbaş 2015'te milletvekili olacak" iddiasına yanıt geldi. İBB Başkanı Kadir Topbaş 24'ün canlı yayınında Murat Çiçek'in sorusu üzerine "Böyle saçma şey olmaz. İstanbullulardan yetki isteyip sonra gidiyorum demek söz konusu bile olamaz." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Murat Çiçek’in sunduğu 24 Özel programına konuk olarak önemli açıklamalar yaptı. “Genel seçimlerde milletvekilliğine aday olacağınız söylentileri, doğru mu?” sorusuna Topbaş önce güldü sonra bu iddiayı yalanladı.

“İstanbullulardan bir dönem daha yetki istiyorum. Böyle saçma şey olmaz. İstanbullulardan yetki isteyip sonra gidiyorum demek söz konusu bile olamaz” diyen Başkan Topbaş, üçüncü dönem sonunda siyaseti bırakmayı düşündüğünü açıkladı.

Topbaş, 2015'de milletvekili mi olacak?

“Önümüzdeki seçimlerde sizi zorlayacak isim Sarıgül mü olur? Son anketteki farkın 12-13 puan olduğunu gördük. Sizin rakibiniz CHP midir?” sorusuna ise ”Bugüne kadar 60 katrilyon yatırım yaptık. Nelerin değiştiğini bu kentte herkes gördü. Geçmiş İstanbul’a bakarsanız, çok önemli hizmetler yaptığımızı düşünüyoruz. CHP adayını bilmiyoruz. Her biri ‘ben varım’ diyor” diyerek karşılık veren Kadir Topbaş şöyle devam etti:

Bu kent kaderine bırakılamaz
“Genel anlamda 2009’u hatırlayınız. Sayın Kılıçdaroğlu ’nun hangi çevrelerden nasıl destekler aldığını görüyoruz. Dosyalar gösterdi seçim süreci boyunca. Böyle gitti. Hatta ‘Gandi Kemal’ demişlerdi. Türkiye ’nin, İstanbul’un ve geleceğin kurtarıcısı diye baktılar ama sonuç ortada. Bir İstanbullu olarak söylemek istiyorum, tesadüflere terkedilemez, meceraya sürüklenemez İstanbul. Ne olursa olsun denilemez. Ayakları yere basan, geleceği belli olan ve sadece medyatik veya bir takım çevrelerin tetiklemesiyle bu kent kaderine bırakılamaz. Bu işi bilen, donanımı, ufku, vizyonu, eğitimi olan ve geçmişi bilen, bu kenti yaşamış olanlara ihtiyacı var bu kentin. Kriteri böyle olmak zorunda.”

Trafik süresi kısalıyor
Trafik sorunuyla ilgili sürekli çalışma içinde olduklarını anlatan Topbaş, “Sistemimiz hazır. Projelerilerimizi bir bir hayata geçiriyoruz, yatırımlarımızın yüzde 55’i ulaşımla ilgili. Ulaşım süreleri kısaldı. Bu rakamlar, trafikteki araç sayısının yoğunlaşmasına rağmen daha da kısalacak” ifadelerini kullandı.

Özel halk otobüslerinin kaldırılmayacağını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Ama daha iyi hizmet verebilecek hale getireceğiz” bilgisini verdi. Topbaş, şehir içinde kalan gişelerle ilgili de düzenleme yapılacağını söyledi.