Kadir Topbaş: Su kesintilerinin nedeni elektrik kesintileri

Kadir Topbaş: Su kesintilerinin nedeni elektrik kesintileri
Kadir Topbaş: Su kesintilerinin nedeni elektrik kesintileri
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Su kesintileri elektrik kesintilerinden kaynaklanıyor. Büyük jeneratörler alarak bu sorunu da çözeceğiz, elektrik kesilse dahi su kesilmeyecek" dedi.

RADİKAL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da su kesintilerinin elektrik kaynaklı olduğunu belirterek, "Büyük jeneratörler alarak bu sorunu da çözeceğiz, elektrik kesilse dahi su kesilmeyecek" dedi.

Çırpıcı Kent Parkı'nın açılışında konuşan Topbaş, park yapılan alanın kentin en kıymetli noktalarından biri olduğunu, Zeytinburnu halkının ise yıllardan bu yana nefes alacağı bir park özlemi içinde olduğunu belirterek, açılışı yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Bazı ilçelerde " CHP 'li ilçe belediyesi olduğu için büyükşehir belediyesi suyu kesiyor" propagandası yapıldığını söyleyen Kadir Topbaş, "Allah'tan korkarız, öyle bir yanlış yapar mıyız? Kendileri zannediyorlar bizi. Adalar'a doğalgaz götürüyoruz, götürür müydük?" açıklamasında bulundu. 

Su kesintilerinin elektrik kesintilerinden kaynaklandığını aktaran Topbaş, büyük ölçekli jeneratörler alarak bu sorunu da çözeceklerini, İstanbul'da bu jeneratörlerle elektrikler kesilse dahi suların kesilmeyeceğini bildirdi.
Açılışın ardından Topbaş, ilk kez kullanıma alınacak ve hem karada hem rayda gidebilen "Kararay" isimli itfaiye aracını kullanırken, 99 adet itfaiye aracı da törenle hizmete alındı.
AA