Kafası bozulan can alıyor

'Kafası bozulup silaha sarılanlar' dün Türkiye'de en az beş kişiyi öldürdü. 11 kişi de yaraladı. Yaralananlar arasında Sivas'ta karakolun önünde nöbet tutarken silahını alan iki alkollü kişi tarafından vurulan bir polis memuru da var.

İSTANBUL - 'Kafası bozulup silaha sarılanlar' dün Türkiye'de en az beş kişiyi öldürdü. 11 kişi de yaraladı. Yaralananlar arasında Sivas'ta karakolun önünde nöbet tutarken silahını alan iki alkollü kişi tarafından vurulan bir polis memuru da var. İşte saldırılan ve 'neden'leri:
'Lan': İstanbul Kavacık'ta parkta oturup sohbet eden Uğur Çatlak ile Ali Gürbüz'ün yanına gelen iki kişi 'Onur' adlı birinin nerede olduğunu sordu.
Onur'u Uğur anlayan Uğur Çatlak "Benim" dedi. Daha sonra durumu anlayıp "Ben değilim" dedi. Bunun üzerine tekrar "Onur nerede" diyen ikiliye "Ben ne bileyim lan" diye yanıt veren Çatlak bıçaklanarak öldürüldü. Çatlak 20 yaşındaydı.
'Sapık': Antalya'da 27 yaşındaki Esra Aydeniz, 54 yaşındaki eşi Bulut Aydeniz'i yatak odasında tabancayla kafasına ateş ederek öldürdü. Karakola gidip teslim olan genç kadın, "Sapıkça fantezilerini gerçeğe dönüştürüp kamera ile kaydediyordu. Grup seks yapmamızı istedi, ben de dayanamadım öldürdüm" dedi.
Uyuşturucu: Bursa'nın İnegöl ilçesinde uyuşturucu hap kullanan 30 yaşındaki Cüneyt Döğer, tartıştığı arkadaşı 26 yaşındaki Güngör Kaplan'ı sokak ortasında sırtından tabancayla vurarak öldürdü. Beş ayrı suçtan sabıka kaydı bulunan Cüneyt Döğer'in kullandığı uyuşturucu hap nedeniyle bilincinin yerinde olmadığı, bu nedenle de ifadesinin alınamadığı belirtildi.
Baltalı dehşet: Artvin'in Şavşat ilçesinde akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen 44 yaşındaki Tuncer Y., 62 yaşındaki akrabası Muhammet Guli'nin başına baltayla vurarak öldürdü.
Yol ortasında kurşun: Bursa'nın İnegöl ilçesinde cadde ortasında kurşunlanan 26 yaşındaki Güngör Kaplan öldü.
Sahnede bıçak: Eskişehir'de 30 yaşındaki Tevfik Çınar, içkili bir restoranda sahnede şarkı söyleyen 43 yaşındaki sevgilisi Sevim Efecan'ın yanında oynayan iki müşteriyi bıçakla yaraladı. Yaralılardan birinin durumu ağır.
Piknikte kan: Adana'da otomobille piknik alınana giden Havva Karaca ve İrfan Demir'in yanına gelen 17 yaşlarındaki silahlı bir kişi, cep telefonlarını istedi. Telefonlarını vermemekte direnen ikiliyi tabancayla yaralayan saldırgan, cep telefonlarını da alıp kaçtı.
Kendi silahıyla!: Sivas'ta alkollü oldukları öne sürülen iki kişiyle karakol önünde nöbet tutan polis arasında yaşanan arbedede, uzun namlulu silahını kaptıran polis, iki saldırganın açtığı ateşle elinden ve bacağından vuruldu. (dha, aa)