Kafasında mermiyle 10 yıl gezmiş

Dört ay önce 10 yıldır başında 9 milimetre çapında mermiyle yaşadığını öğrenen ve ameliyatla başındaki mermi çıkarılarak sağlığına kavuşan Müslüm Mermi, Sağlık Bakanlığı'na 'mermi' davası açtı.

EDİRNE - Dört ay önce 10 yıldır başında 9 milimetre çapında mermiyle yaşadığını öğrenen ve ameliyatla başındaki mermi çıkarılarak sağlığına kavuşan Müslüm Mermi, Sağlık Bakanlığı'na 'mermi' davası açtı. 10 yıl boyunca baş ağrısıyla yaşadığını belirten 24 yaşındaki Mermi 40 bin YTL maddi ve manevi tazminat istiyor.
Müslüm Mermi 14 yaşında bisikletle gezerken başına sert bir cismin isabet etmesi üzerine annesiyle Edirne Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gitti. Doktorlar taş geldiğini düşünerek Mermi'nin kafasına sadece pansuman yaptı. O günden sonra baş ağrısı çekmeye başlayan Mermi, 'O dönemde sürekli gergin ve sinirliydim. Ailemin, yakınlarımın ve arkadaşlarımın kalbini kırıyordum. Baş ağrılarım nedeniyle çalışamıyordum. Girdiğim işlerden ayrılmak zorunda kalıyordum" diye konuştu. Dört ay önce
Edirne Devlet Hastanesi'ne giden Mermi'nin çekilen röntgeninde başında mermi görüldü. Mermi yapılan ameliyatla başındaki mermiden kurtuldu.
"Doktorların hatası yüzünden 10 yıl acı çektim" diyen Mermi, Sağlık Bakanlığı aleyhine 40 bin YTL'lik tazminat davası açtı. 10 yıl boyunca maddi, manevi zarar gördüğünü belirten Mermi şöyle konuştu: "İhmalkâr davranan doktorları kınıyorum. Bu olay umarım örnek olur ve görevliler daha dikkatli davranır."