'Kafes Eylem Planı' davasındaki imzalar 'fotokopi' çıktı

'Kafes Eylem Planı' davasındaki imzalar 'fotokopi' çıktı
'Kafes Eylem Planı' davasındaki imzalar 'fotokopi' çıktı
Bilirkişi, Kafes Eylem Planı davasında delil olarak yer alan ve "Ek-a görev bölümü" ile "Ek-b psikolojik harekat kampanya kontrol formu" isimli dokümanların altında yer alan ve emekli Binbaşı Levent Bektaş'a ait olduğu iddia edilen imzalar için "tıpkı basım" dedi.

İSTANBULKafes Eylem Planı'nda yer alan ve emekli Binbaşı Levent Bektaş'a ait olduğu iddia edilen imzaların 'tıpkı basım' olduğu ortaya çıktı.

SAVCILIK İNCELEME YAPILMASINI İSTEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'Poyrazköy Kumpas Soruşturması' kapsamında savcılık, Kafes Eylem Planı'nda yer alan ve emekli Binbaşı Levent Bektaş'a ait olduğu belirtilen imzanın gerçek olup olmadığının tespitini istedi. Soruşturmaya konu belgeler üzerinde yapılacak inceleme neticesinde bilirkişiden emekli Binbaşı Bektaş'ın imzası ve belgeler üzerindeki imzaların karşılaştırılarak "tıpkı basım" olup olmadıklarının tespiti istendi.

İMZALAR 'TIPKI BASIM' YÖNÜNDE RAPOR

3 No'lu DVD içinde kayıtlı "Kafes Eylem Planı" nın ekleri olan  "EK-A GÖREV BÖLÜMÜ"  ve  "EK-B PSİKOLOJİK HAREKAT KAMPANYA KONTROL FORMU"  isimli dokümanların altında yer alan ve emekli Binbaşı Levent Bektaş'a ait olduğu iddia edilen imzalar üzerinde inceleme yapan Bilirkişi Prof. Dr. Salih Cengiz raporunda, imzaların 'tıpkı basım' olduğunu belirtti. Bilirkişi Cengiz bu raporunu soruşturma dosyasına sundu. Öte yandan bu rapor emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın avukatı Hüseyin Ersöz tarafından Poyrazköy Davası'nın görüldüğü Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne de sunularak Bektaş'ın beraatı talep edildi.

(Arzu KAYA / DHA)