Kafkasların kalbi Kars'ta

AB büyükelçileri, Japon turistler ve son olarak ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Matt Bryza'nın gezi programına aldığı Kars, 2. Kafkas Kültürleri Festivali'ne ev sahipliği yapacak.

KARS - AB büyükelçileri, Japon turistler ve son olarak ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Matt Bryza'nın gezi programına aldığı Kars, 2. Kafkas Kültürleri Festivali'ne ev sahipliği yapacak.
Bugün başlayacak festivale Türkiye' nin yanı sıra Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan ve Rusya'dan gruplar katılacak. Festivalde, halkoyunları, tiyatro, sinema ve müzik gösterisi yapılacak.
Kars Belediyesi'nin organize ettiği üç günlük festival 45 etkinliğe sahne olacak. Etkinlikleri izleyebilmeleri için Kafkas Üniversitesi öğrencilerinin yurt girişleri gece yarısına alındı. Festivalin ilk gününde meşaleyle tarihi kaleye festival yürüyüşü yapacak olan katılımcılar, aynı akşam Kars Kalesi'nde Anadolu Ateşi'nin ünlü gösterisini izleyecek.
'Kardelenler' konserini Anadolu'da sürdüren Sezen Aksu da Kars programını öne alarak festivalle birleştirdi. Minik Serçe, festivalin ikinci gününde Kars Kalesi'nde hayranlarıyla buluşacak. Tarihi kalenin üçüncü gün konuğu da Ermenice ve Kürtçe gibi dillerdeki şarkılarıyla popüler Kardeş Türküler olacak.
Aralarında Ermenistan halkoyunları ekibinin de bulunduğu konuk ekipler Ermenistan için çok büyük önem taşıyan Ani antik kentinde gösteri yapacak. Kars'ta festival boyunca Kafkas filmleri gösterimleri yapılacak.


    http://www.radikal.com.tr/7587477587470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.