Kağıthane'de akıl almaz kaza: 1 ölü

Kağıthane'de akıl almaz kaza: 1 ölü
Kağıthane'de akıl almaz kaza: 1 ölü
Kağıthane Ferman Caddesi üzerinde inşaata kum taşıyan hafriyat kamyonunun damperinin devrilmesi sonucu aracın ön bölümünde sıkışan sürücü hayatını kaybetti.

İSTANBUL – Kağıthane Ferman Caddesi üzerinde inşaata kum taşıyan hafriyat kamyonunun damperinin devrilmesi sonucu aracın ön bölümünde sıkışan sürücü hayatını kaybetti.
Kaza, Kağıthane Ferman Caddesi üzerinde saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Cadde üzerindeki bir inşaata kum taşıyan Turan Köse'nin kullandığı 34 JN 17 61 plakalı hafriyat kamyonu yükünü boşalttığı sırada aniden damperi devrildi. Devrilen damper nedeniyle kamyon şoförü, sürücü bölümünde sıkıştı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

İtfaiyenin çalışması ile sıkıştığı yerden kurtarılan sürücü sağlık ekiplerine teslim edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede şoförün hayatını kaybettiğini belirledi. Görgü tanığı Veysel Demir “Kamyon yükünü boşaltmak için yan olarak buraya yanaştı. Yük sol tarafa ağırlık verince damper aşağıya düştü. İlk başlarda sürücü yaşıyordu" dedi.

Hasan Hüseyin Durmaz, “Cadde üzerinde bir kalabalık olduğunu görünce geldim. Sıkışan sürücü elini sallıyordu. Elini tuttum. Hatta bir arkadaşa ismini de söyledi. Sürücüyü kurtarmak için az ileride bir vinç vardı onu çağırdım gelmedi. İtfaiye gelene kadar vefat etti. Belki de vinç gelseydi sağ kurtarılacaktı" diye konuştu.

Yaşanan kaza nedeniyle Ferman Caddesi tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

(Hasan YILDIRIM - Özgür EREN / DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  vefat

  ,

  Cadde