Kahraman köpekler işbaşında

Kahraman köpekler işbaşında
Kahraman köpekler işbaşında

Kangal cinsi Çomar, 15 yaşındaki genç kızın çığlıkları üzerine bıçaklı saldırganları kovaladı (altta). Para (üstte) katıldığı operasyonlarda uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası haline geldi.

Van'da günün kahramanları bıçaklı saldırıya uğrayan genç kızı kurtaran Çomar ile bir yılda 1 tona yakın eroin yakalatan dedektör köpek Para. Muğla'nın kahramanıysa patlayıcı uzmanı Fikir...

VAN - Van’da günün konusu, kapraman köpekler. Kahpraman köpeklerin ilki, Çomar. Kangal cinsi bekçi köpeği Çomar, 21 Kasım günü İskele Caddesi’nde bir yem fabrikasının yanında bulunan boş arazide 15 yaşındaki genç bir kızı saldırganların elinden kurtardı.
Üç saldırganın bıçakla yaraladığı genç kızın çığlıkları üzerine olay yerine koşan ve saldırganları korkutarak kaçıran Çomar, sahibi Hakan Kaptanoğlu’nun gurur kaynağı: “O filmlerdeki kahraman köpeklerden daha kahraman!”
Yine Van’da yaşayan dedektör köpek ‘Para’da uyuşturucu kaçakçılarına göz açtırmıyor. Para, son bir yılda düzenlenen operasyonlarda bir tonu aşkın uyuşturucunun ele geçirilmesinde rol oynadı.
Plastik patlayıcı, sıvı bomba ve dinamit uzmanı ‘Fikir’ ise Muğla’nın gözbebeği. Belçika Kurdu cinsi ‘Fikir’ altı ay önce Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nda göreve başladı. Bugüne kadar sekiz önemli olayda, saklanmış patlayıcıları ortaya çıkardı.(aa, dha)