Kahramanmaraş'ta yedi LAW, 15 bomba bulundu

KAHRAMANMARAŞ - BBP lideriMuhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasında yaşamını yitirdiği Döngel köyünde, üzeri kuru ot ve yapraklarla örtülmüş LAW ve bombalar bulundu.
Kahramanmaraş merkeze bağlı Döngel köyü yakınında arazide silah gördüğünü söyleyen bir köylü ihbarda bulundu. Hemen harekete geçen Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları araştırmada yol kenarında kuru ot ve yapraklarla gizlenen yedi LAW, 15 el bombası ve 1 sis bombası ele geçirdi. Yapılan incelemede silahların seri numaralarının silindiği belirlendi. Güvenlik güçleri, bölgede geniş çaplı araştırma yaparken, silah ve bombaları buraya koyan kişilerin belirlenip, yakalanması için çalışma başlatıldı.  LAW ve bombaların bulunduğu Döngel köyü, daha önce adını helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yanındaki dört kişiyi aramaya çalışmalarıyla duyurmuştu.
Yazıcıoğlu ve yanındakilerin yaşamını yitirdiği helikopter enkazını, karla kaplı arazide arama çalışmalarına katılan Döngel köyündeki gönüllüler tarafından bulunmuştu. (dha)