Kahramanmaraş'taki çadırkentte yangın: Suriyeli 2 kardeş öldü

Kahramanmaraş'taki çadırkentte yangın: Suriyeli 2 kardeş öldü
Kahramanmaraş'taki çadırkentte yangın: Suriyeli 2 kardeş öldü
Yaklaşık 18 bin Suriyeli sığınmacının barındığı çadırkentte çıkan yangında 2 ve 3 yaşlarındaki Suriyeli 2 kız kardeş yaşamını yitirdi.

RADİKAL - Kahramanmaraş'ta, 17 bin 479 Suriyeli sığınmacının barındığı çadırkentte elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 2 ve 3 yaşlarındaki Suriyeli 2 kız kardeş öldü. 6 çadır yandı.

Çadırkentteki 7 No'lu mahalledeki çadırların birinde öğleden sonra iddiaya göre elektrik kontağından yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine çadır kente çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık görevlisi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında 6 çadır kullanılamaz hale geldi.

Yangın sırasında çadırlardan birinde bulunan ve kimlikleri açıklanmayan 2 kız kardeş ise yanarak ağır yaralandı. Sağlık görevlileri tarafından çadır kent içerisindeki sahra hastanesine götürülen kız kardeşler burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Suriye uyruklu 2 çocuğun cesetleri, otopsi için morga konulurken, paniğe neden olan yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.
DHA-Mücahit YOLCU


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Kız

  ,

  Soruşturma

  ,

  elektrik

  ,

  kent

  ,

  öldü