'Kaide Hizbullah'tır'

Hükümetin terör politikasını eleştiren CHP lideri Deniz Baykal, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş'ın "1000 El Kaideli Türk'ü izlemeye aldık" sözlerini de eleştirdi.

ANKARA - Hükümetin terör politikasını eleştiren CHP lideri Deniz Baykal, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş'ın "1000 El Kaideli Türk'ü izlemeye aldık" sözlerini de eleştirdi. Baykal dün CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, terörün çok ciddi bir biçimde tırmanmaya başladığını belirterek şunları söyledi:
'Hükümetin vizyonu yok'
"Terör konusunda demeç vererek, giderek içeriği sertleşen açıklamalar yaparak sonuç alma imkânı yoktur. Terörle mücadele konusunda vizyondan yoksun bir anlayışla bu mücadelenin başarıya ulaştırılması çok güç görünmektedir. İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı, "1000 El Kaideli Türk'ü izlemeye aldık" açıklaması basında yer aldı "Kimmiş bu Türkler, nerede yetişmiş, kim yetiştirmiş bunları. Biz bir süre önce Hizbullah terörünü yaşadık. 1000 tane adam birdenbire mi El Kaideli oldu. Bunlar El Kaide'ye dönüşmüş Hizbullah terörüdür. Sayın Başbakan'a biz hâlâ Hizbullah terörü sözünü söyletemedik."
Baykal hükümete Kıbrıs konusunda da şu sözlerle yüklendi: Ankara Anlaşması'nın ek protokolünün imzalanması çok ağır sonuçlar doğuracak. Protokolün imzalanmasıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden Türkiye'ye doğrudan doğruya ve imtiyazlı olarak ihraca başlayacak. Bu imza KKTC
ekonomisini çökertecek, onları Rum Yönetimi'ne bağımlı hale getirecek ve KKTC'nin ekonomik, ticari etkisini, gücünü çok ciddi şekilde zaafa uğratacaktır."
Anayasa Mahkemesi'nden tüzük kurultayını yapmadığı için ihtar alan CHP'de Parti Meclisi, olağan kurultayı kasım ayı içersinde yapma kararı aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7534087534080

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.