Kalaşnikoflu-ses bombalı soygun

Pendik'te Kalaşnikof tüfekli ve maskeli biri kadın dört kişi, cadde üzerinde ses bombası atıp kuyumcu soydu. Dükkândan 15 kilo altını alan soyguncular kendilerine müdahale edenlere rastgele ateş ederek kaçtı.

İSTANBUL - Pendik'te Kalaşnikof tüfekli ve maskeli biri kadın dört kişi, cadde üzerinde ses bombası atıp kuyumcu soydu. Dükkândan 15 kilo altını alan soyguncular kendilerine müdahale edenlere rastgele ateş ederek kaçtı.
Soygun, dün saat 10.30'da, Abdi İpekçi Caddesi, 92 numaradaki Pırlanta Kuyumcusu'nda meydana geldi. Yüzleri maskeli, ellerinde Kalaşnikof olan biri kadın dört kişi, otomobilden inerek, cadde üzerine ses bombası attı. Patlamayla birlikte caddede kargaşa çıkarken, üç soyguncu kuyumcuya girerek dükkânın sahibi Kenan ve Ramazan Kaya kardeşleri etkisiz hale getirdi. Soyguncular, vitrinde ve kasada bulunan, yaklaşık 300 bin YTL değerindeki 15 kilo bileziği torbalara doldurdu. Üç kişi kuyumcudan çıkarken, dükkân içindeki Ramazan Kaya ve esnaf tabancalarını çekerek soygunu engellemek istedi. Bunun üzerine soyguncular çevreye rastgele ateş açtı. Bir otomobil ve bir minibüse kurşun isabet ederken soyguncular otomobile binip kaçtı.
Otomobili Ümraniye'de gasp etmişler
Polis, Ümraniye'den gasp edildiği belirlenen otomobille kaçan soyguncuları yakalamak için bazı kavşak ve yolları trafiğe kapatarak otomobilleri tek tek aradı.
Soygunculara müdahale etmek istediğini söyleyen kuyumcu Yüksel Kar,
"Patlamayla birlikte yere yatıp ne olduğunu anlamaya çalıştım. Kısa bir süre sonra silahımı alıp kapıya geldiğimde soyguncular makineli tüfekle ateş etmeye başladı. Korkup yeniden dükkâna kaçtım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7599057599050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.