Kalaycı için beyaz yürüyüş

İstanbul Tabip Odası, İstanbul Tıp Fakültesi öğretim öyesi Necip Kalaycı'nın öldürülmesini dün 'beyaz önlüklerle' yürüyüş düzenleyerek protesto etti.

İSTANBUL - İstanbul Tabip Odası, İstanbul Tıp Fakültesi öğretim öyesi Necip Kalaycı'nın öldürülmesini dün 'beyaz önlüklerle' yürüyüş düzenleyerek protesto etti.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden saat 12.30'da hareket eden doktorlar ve sağlık çalışanları, Millet Caddesi'nde bir süre yolu trafiğe kapatarak alkışlarla yürüdü. 'Prof. Dr. Kalaycının anısına' yazılı bir çelenk taşıyan doktorlar, 'Hedef tahtası olmak istemiyoruz. Sağlıktaki sorunların sorumlusu, hekimler değildir' yazılı pankartın arkasında kortej oluşturdu. Kalaycı'nın öldürülmesini alkışlarla protesto eden gruba vatandaşlar da eşlik etti. Grup daha sonra Kalaycı'nın öldürüldüğü otoparka karanfiller bıraktı.
Burada konuşan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Türkiye'deki şiddet ortamının son kurbanının bir meslektaşları olduğunu belirterek, "Ne yazık ki, bu ne ilk, ne son örnek. Uzun yıllardan beri sağlıkla ilgili sorunların hedefi olarak gösterilen hekimler, şiddetin de hedefi oldu. Özellikle acil birimlerde, genç hekimlerin yaşadıkları ortam bir can pazarıdır" dedi. Dün yurdun çeşitli illerindeki tabip odalarından yapılan açıklamalar ile de Kalaycıoğlu'nun öldürülmesi protesto edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7632967632960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.