Kalaycı'da üç kişiye sorgu

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturmayı sürdüren polis, üç kişinin ifadesine başvurdu.

İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturmayı sürdüren polis, üç kişinin ifadesine başvurdu. Görgü tanıklarının, saldırganın bir taksiyle olay yerinden kaçtığı yolunda bilgi vermesi ve plaka numarası bildirmesi üzerine polis, adı geçen taksinin sürücüsünü gözaltına aldı. O bölgeden geçmediğini söyleyen taksici serbest bırakıldı. Olay yerinde bulunan iki kişinin daha ifadesine başvuran polis hastane kameralarında ise saldırıya ilişkin görüntü elde edilemediğini söyledi.
Öte yandan Kalaycı'yı, 'Ben ölürsem seni yaşatmazlar' diye tehdit ettiği ileri sürülen eski hastalarından Ahmet Cevahir'in damadı Uğur Uzun, ailenin adının böyle bir olayda geçmesinin bile üzüntü verici olduğunu belirterek iddiaları yalanladı. Uzun, "Ahmet bey, salı günü yoğun bakıma yatırıldı. Bitkisel hayattaydı, ölümünü bekliyorduk" dedi.
Bu arada Prof. Kalaycı'nın eşi Nurlan Kalaycı, kocasının cinayetten 10 gün önce asansöre binerken kar maskeli bir kişinin çekiçli saldırısına uğradığını söyledi. Kalaycı, "Kafası yarılmıştı. Yüzünde morluklar vardı" dedi. Kalaycı, Başbakan Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın telefonla başsağlığı dilediğini de söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7630077630070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.