Kalaycı'nın katil zanlısı tutuklandı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı'nın katil zanlısı olarak gözaltına alınan Yusuf Cevahir ile...

İSTANBUL/ANKARA - İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı'nın katil zanlısı olarak gözaltına alınan Yusuf Cevahir ile zanlıya yardım ettiği öne sürülen Hasan Kokoğlu dün tutuklanarak cezaevine gönderildi. Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği'nde üç gündür sorgulanan Cevahir ile önceki gün Aksaray'daki lunaparka düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Kokoğlu Fatih Adliyesi'ne sevk edildi. Dört tanık Cevahir'i teşhis ederken zanlılar suçlamaları reddetti.
Yetkililer, Cevahir'in Aksaray'da işlettiği lunaparkta yapılan aramada bir adet el bombası ile 33 adet mermi ve 27 adet de av tüfeği fişeği ele geçirildiğini belirtti.
50 doktora saldırı
Türk Tabipleri Birliği (TTB) ise Prof. Dr. Kalaycı'nın öldürülmesinin ardından, Türkiye çapındaki tüm tabip odalarından hekimlere yönelik saldırılarla ilgili bilgi istedi. Tabip odalarından gelen bilgilere göre son üç yılda 50'ye yakın hekim hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. Bir kısmına bıçaklı, bir kısmına silahlı saldırıda bulunulurken, bir kısmı ciddi şekilde darp edildi. Bazı hastanelerin acil servislerine hasta yakınları tarafından basıldı. Hekimler, kimi zaman hastaya iyi bakamamak, kimi zaman randevuyu geç vermekle suçlandı. Bazı hekimler mahkemeye başvururken, bir kısmı çareyi görev yerini değiştirmekte buldu.


    http://www.radikal.com.tr/7633477633470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.