Kalbi yedi kez durdu

Bir yaşındaki Fatma Nur bebeğin kalbi yedi kez durdu, çalıştı.
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Aziz Polat, çocuk servisine getirilen Fatma Nur ongun'la ilgili gelişmeleri şöyle anlattı...

DENİZLİ - Bir yaşındaki Fatma Nur bebeğin kalbi yedi kez durdu, çalıştı.
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Aziz Polat, çocuk servisine getirilen Fatma Nur ongun'la ilgili gelişmeleri şöyle anlattı:
"Solunumu duran bebeğe, Yrd. Doç. Dr. Mine Cimbiş'in kontrolünde müdahale edildi. Oksijen verilen bebeğin kalbi 1 dakika durdu. Solunum cihazına bağlandı, normale döndü. Kalbi bir süre sonra 45 saniye yeniden durdu ve tekrar cihaza bağlandı. Tedavi işlemleri süresince Ongun'un kalbinin yedi kez durduğu saptandı."
Tetkikleri yapıp myasthenia gravis (kaslara beyinden gelen mesajları ileten sinirlerdeki rahatsızlık) teşhisi koyan Ege Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hasan Tekgül ise "Bu çok çok ender rastlanan bir durumdur" dedi.
Bu hastalıkta beyinden gelen mesajların, kaslara iletilmesinde sorun yaşanıyor. Hastalık nedeniyle bebeğin yemek borusundakiler nefes borusuna kaçıp akciğere gidiyor. Akciğerdeki besin de solunumu durduruyor.


    http://www.radikal.com.tr/7603897603890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.