Kalbim Ege'de Kaldı 9. bölümde Zeliş kıskançlık krizine giriyor!

Kalbim Ege'de Kaldı 9. bölümde Zeliş kıskançlık krizine giriyor!
Kalbim Ege'de Kaldı 9. bölümde Zeliş kıskançlık krizine giriyor!
Kanal d'nin sevilen dizilerinden Kalbim Ege'de Kaldı dizisinin bugün yayınlanacak yeni bölümünde Zeliş Mustafa'yı başka biri ile görüyor ve kıskançlık krizine giriyor.  Diğer yandan köy halkı Cabbar'ın hafızasını geri getirmek için uğraşıyor.

Kalbim Ege’de Kaldı’nın yeni bölümü bu akşam Kanal d ekranında izleyicisiyle buluşuyor. Yeni bölümde Zeliş tam Mustafa’ya yakınlaşıyorken Mustafa’yı başkasıyla görüyor. Ani bir karar verip Yaman Bey’in teklifine “evet” diyor. Köy halkı ise hafızasını kaybeden Cabbar için el ele verip onu iyileştirmeye çalışıyor. Yaman ve Zeliş tekneyle denize açılıyor. Peki, Mustafa onlardan uzak durabilecek mi?

İstanbul 'da yaşayan Zeliş ve Mustafa'ya, Iraz Nene mektup gönderir ve yanına çağırır. Iraz Nene 2 ay ömrü kaldığını ve ikisinin birbirleriyle evlenmesini, evlilik devam ederse 40 milyon TL değerindeki tarlayı ikisine miras bırakacağını söyler. Fakat Mustafa ve Zeliş birbirine zıt insanlar olduğu için evlenmek istemezler. Fakat sonra mirası alabilmek için kısa bir süreli evlilik planı yapıp evlenirler. Iraz Nene'nin gerçekte 2 ay ömrü kalmadığını öğrenen Zeliş ve Mustafa ise mirası alabilmek için evliliklerini devam ettirmeye karar verirler ve macera başlar.

GEÇEN HAFTA NELER OLDU?

Kalbim Ege’de kaldı’nın yeni bölümü bu akşam Kanal d ekranında izleyicisiyle buluşuyor. Yeni bölümde Mustafa’nın ortadan kaybolmasına üzülen Zeliş Mustafa’nın kendisi için ne ifade ettiğinin farkına varıyor. Bu sırada Mustafa geri dönüyor. Diğer yandan köyde kadınlar ve erkekler arasındaki savaş iyice kızışıyor.

OYUNCU KADROSU

Alper Saldıran - Mustafa Kürük

Kurnaz ve zeki olan Mustafa Zeliş’in kocasıdır. Iraz Nene’nin mirasına konmak için her yolu denemektedir. Fakat daha sonra Zeliş’e aşık olur.

Oya Unustası - Zeliha Gıpgıp ’Zeliş’

Mustafa’nın karısıdır. Göründüğü gibi değildir ve Patronu Yaman’a âşıktır. Mirası çok istemektedir. Mustafa’ya ise hep kötü davranır.

Eren Hacısalihoğlu-Yaman

Mustafa Kürük nasıl "yanlış" adamsa, Yaman Eryaman da o denli "doğru" adamdır. Zeki, yakışıklı, zengin, dürüst, cömert, kibar... Zeliş ve kainattaki tüm kızlar için asil bir şövalyedir Yaman. Entelektüeldir de Yaman, görgülüdür, bilgilidir.

Celile Toyon - Iraz Nene

Emine ve Hatice’nin başka başka ailelerden yetim kalan 10 yaşında iki kız çocuk olduğunu görür ve kocası ile birlikte bunları evlatlık alır. Zeliş ve Mustafa, işte bu iki evlatlık kızın çocuklarıdır. Mustafa ve Zeliş için Iraz neneleri çok mühim bir şahsiyettir. İkisinin de çocuklukları nenelerinin koynunda geçmiştir. Iraz Nene’nin baştan beri niyeti, canı gibi sevdiği bu iki çocuğu baş göz etmektir.

Serhat Özcan - Ali Kürü

Mustafa'nın babası. Kürük Ali 55-60 yaşındadır. İşini bilen, ticaretten anlayan bir adamdır. Seneler önce bacanağı Osman'a attığı kazıktan sonra ailesini de alıp İstanbul'a kaçmıştır. İstanbul'da hile hurdayla parasına para katmış, Kürük İnşaat'ı kurmuştur. Uzun yıllar zenginliğin tadını çıkarmışlar, fakat son günlerde işleri kötüye gitmiştir.

Şerif Erol - Osman Gıpgıp

Zeliş'in babası, Hatice'nin kocası. 55-60 yaşındadır. İyi bir adamdır Osman. Dürüsttür, menfaatçi değildir. Biraz fazla cömert, sağa sola para dağıtan, hesabını tutmayı pek bilmeyen bir adamdır. Bütün bunlar insanlığındandır aslında. Hikayemizde nerdeyse en doğru adamdır.

Aslı Omağ - Hatice Gıpgıp

Iraz Nene'nin evlatlığı olan Hatice 55 yaşında,  tam bir kasaba kadınıdır. Zeliş’in annesidir. Başında eşarbı, gelenekçi, tutucu, ailesine kocasına bağlıdır. Dırdırcı bir kadındır Hatice. Kardeşliği Emine'yi senelerce kıskanmıştır.

Şebnem Doğruer - Emine Kürük

Mustafa'nın annesi. Iraz nenenin evlatlığı olan Emine 55 yaşındadır. Daha çocukken büyükşehir hayaliyle yaşar. Kürük Ali'yle tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş gibidirler. O da kocası gibi hırslıdır, paragözdür.